Fantastik Gazete #31: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

WandaVision’dan İlk Fragman


Disney Plus'ta yayınlanacak ilk Marvel Sinematik Evreni dizisi olma özelliğini taşıyan WandaVision'ın ilk fragmanı 72. Emmy Ödülleri sırasında paylaşıldı.


Yönetmenliğini Matt Shakman'ın üstlendiği, senaryosunu Jac Schaeffer'in kaleme aldığı, Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’nin başrollerini paylaştığı dizi 2020 yılı içerisinde yayınlanacak.3 Marvel Sinematik Evreni Filmi Ertelendi


1 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanan, daha sonra Covid-19 pandemisi nedeniyle 6 Kasım’a ertelenen Black Widow bir kez daha ertelendi ve yeni tarih 7 Mayıs 2021 olarak duyuruldu. Bu erteleme sebebiyle Marvel’s Eternals da 12 Şubat 2021’den 5 Kasım 2021’e, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings ise 7 Mayıs 2021’den 9 Temmuz 2021 tarihine alındı.


2020, 2009’dan bu yana bir Marvel Sinematik Evreni filminin vizyona girmediği ilk yıl olacak.


Emmy Ödüllerinde Watchmen 11 Dalda Ödülün Sahibi Oldu


Alan Moore’un yazdığı, Dave Gibbons’ın resmettiği kült grafik romandan televizyona uyarlanan, bu yıl 72’ncisi düzenlenen Emmy Ödülleri’nde tam 26 adaylık ile en çok ödüle aday gösterilen Watchmen, 11 kategoride ödülün sahibi olmayı başardı.


En İyi Mini Dizi
En İyi Kadın Oyuncu: Regina King
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Yahya Abdul-Mateen
En İyi Yazarlık: Damon Lindelof & Cord Jefferson
En İyi Görüntü Yönetimi
En İyi Müzik Bestesi
En İyi Oyuncu Seçimi
En İyi Fantastik / Bilim Kurgu Kostümleri
En İyi Ses Kurgusu
En İyi Kurgu 
En İyi Ses Miksajı

The Boys Spin-Off Dizisi Geliyor


Amazon, Garth Ennis’in yazdığıı ve Darick Robertson’un çizdiği aynı adlı çizgi roman serisinden ekranlara uyarlanan The Boys için yan dizi çalışmalarına başladı. Vought tarafından yönetilen ve sadece süper güçlere sahip öğrencilerin bulunduğu bir üniversiteyi konu alacak dizi, The Boys’un da yazar ve yapımcı kadrosunda bulunan Craig Rosenberg tarafından hazırlanacak. Dizinin çıkış tarihi hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.


Samuel L. Jackson, Marvel Dizisine Dahil Oluyor


Disney Plus’da yayınlanacak MCU dizilerine bir yenisi daha ekleniyor. Variety’nin yaptığı özel habere göre Disney, usta oyuncu Samuel L. Jackson’ın Nick Fury rolüyle yer alacağı bir dizi üzerinde çalışıyor. Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını Mr.Robot dizisinden tanıdığımız Kyle Bradstreet üstlenecek.


Suicide Squad Filmine Dizi: Peacemaker


6 Ağustos 2021 tarihinde vizyona girecek James Gunn imzalı Suicide Squad filmi için bir spin-off dizisi duyuruldu. John Cena’nın canlandırdığı Peacemaker karakterine odaklanacak dizi HBO Max üzerinden yayınlanacak. The Hollywood Reporter’a göre Gunn, spin-off dizisinin sekiz bölümünü yazacak ve bazı bölümleri yönetecek.


Justice League’in Bütçesi 70 Milyon Doları Bulacak


2021 yılında HBO Max üzerinden yayınlanacak Justice League’in “Snyder Cut” sürümünün bütçesi 70 milyon dolara çıkarıldı. İlk 30 milyon dolar olarak duyurulan bütçenin Zack Snyder’ın gelecek ay ekibin bir kısmı ile birlikte bazı ek çekimler yapacak olması nedeniyle bütçenin arttığı belirtildi.


The Falcon and The Winter Soldier 2021’e Ertelendi


2020 sonbaharında Disney Plus üzerinden yayınlanmasını beklediğimiz “The Falcon and The Winter Soldier” dizisinin çekimleri, Covid-19 pandemisi ve Porto Riko’daki deprem nedeniyle birçok defa duraksamıştı. Disney Plus geçtiğimiz günlerde dizinin sayfasını güncelledi ve açıklama kısmına “2021’de geliyor” maddesini ekledi.