Fantastik Gazete #30: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Yeni Blade Runner Grafik Romanı


Titan Comics etiketi ile yayınlanan Blade Runner 2019 serisi, Aralık ayında Blade Runner 2029 başlığı altında yeni bir döneme giriş yapıyor. Yazar kadrosunda Blade Runner 2049 senaristi Michael Green ve Supergirl serisinin yazarı Mike Johnson’ın yer alacağı grafik romanı Andres Guinaldo çizecek, Marco Lesko ise renklendirilecek.


Blade Runner 2029, 16 Aralık tarihinde raflardaki yerini alacak.

Peach Momoko

New Mutants’ın Yeni Yazarı Vita Ayala


2019 yılında Ed Brisson ve Jonathan Hickman’ın ortak yazarlığında başlayan, daha sonrasında Brisson’ın tek başına devam ettirdiği New Mutants serisinin yeni yazarı Vita Ayala oldu. Ayala aynı zamanda Ocak ayında çıkış yapacak bir diğer X-Men serisi olan Children of Atom’un da yazarı.


Aralık ayında New Mutants #14 ile birlikte çalışmalarını göreceğimiz Vita Ayala’ya ilk sayıdan itibaren serinin çizimlerini üstlenen Rod Reis eşlik edecek.


The Batman Çekimleri Devam Ediyor


Robert Pattinson’ın Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu aksayan The Batman çekimleri, aktörün iyileşmesiyle birlikte devam ediyor. Warner Bros sözcüsü Variety’e yaptığı açıklamada “Covid-19 önlemleri için verilen aradan sonra, Birleşik Krallık’taki The Batman filminin çekimleri yeniden başladı.” ifadelerini kullandı.


Tatiana Maslany, She-Hulk’ı Canlandıracak


Disney Plus yapımı She-Hulk dizisinin başrolünü Orphan Black dizisi ile tanınan Tatiana Maslany canlandıracak. Kat Corio‘nun yönetmen ve yapımcı olarak yer aldığı dizinin senaryosunu Rick & Morty yazarlarından Jessica Gao kaleme alacak. Dizi, Bruce Banner’ın kuzeni Jennifer Walters’ın hikayesine odaklanacak.


DC Universe Yeniden Tanımlanacak


Titans, Doom Patrol, Stargirl ve Harley Quinn gibi DC Universe yapımlarının mevcut ve gelecek sezonları HBO Max markası altında yayın hayatına devam edecek, DC Universe uygulaması ise Ocak 2021’de DC Infinite adıyla sadece çizgi roman servisi vermeye başlayacak.


Halihazırda 24 binden fazla çizgi romanı barındıran uygulama, eserler basılı olarak çıkış yaptıktan 6 ay sonra dijital olarak kütüphanesine ekleyecek. Uygulamaya özel çizgi romanların da yer alacağı DC Infinite, 2021 yazından itibaren Marvel Unlimited gibi tüm dünyaya hizmet sunacak. Uygulamanın aylık fiyatı 7.99, yıllık ise 74.99 dolar olarak belirlendi.


Mark Waid Aralık Ayında Dönüyor


Uzun yıllar The Flash, Kingdome Come onlarca eseri kaleme alan usta yazar Mark Waid, uzun bir aradan sonra DC Comics’e dönüyor.


Geçtiğimiz hafta DC Comics’in Aralık ayında çıkış yapacak çizgi romanları tanıttığı listede Mark Waid’in ‘Dark Nights: Death Metal: The Last Stories of the DC Universe’ isimli tek atışlık antolojinin yazarları arasında yer aldığı öğrenildi. Waid, 2008 yılında DC Comics ile yollarını ayırmış, BOOM! ve Marvel gibi çeşitli yayınevleri ile birlikte çalışmıştı.


Önümüzdeki Dönem Daha Fazla WildStorm Göreceğiz


DC Comics Genel Yayın Yönetmeni Jim Lee, DC Fandome’da hayran sorularını cevapladığı sırada WildStorm karakterleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2021’de daha fazla WildStorm entegrasyonu göreceksiniz ancak mantıklı olduğu zamanlarda özenli, planlı ve yaratıcı bir şekilde. Evreninizdeki tüm karakterlerin bir neden için var olduğundan ve mitolojimizdeki spektrumun belirli bir bölümünü işgal ettiğinden emin olmak istersiniz. Böylece birbirinin kopyası güçlere, kökenlere veya amaçlara sahip karakterleriniz olmaz.” Jim Lee

Ekim ayında yayınlanacak Batman #101 ile birlikte WildStorm karakteri Grifter da uzun bir aradan sonra DC Comics evrenine dönüş yapacak.


M.O.D.O.K: Head Games Duyuruldu


A.I.M’in acımasız lideri M.O.D.O.K, 2 Aralık tarihinde yayınlanacak “M.O.D.O.K: Head Games” ile birlikte kendi çizgi romanına kavuşuyor. Patton Oswalt ve Jordan Blum‘ın yazacağı 4 sayılık mini seriyi Scott Hepburn resmedecek. Oswalt ve Blum ikilisi, Hulu’da yayınlanacak M.O.D.O.K animasyon dizisinin de yazar ve yapımcılığını üstleniyor

Cully Hamner

Doaly

Chris Claremont’un 50.Yılı Kutlanacak


Marvel Comics, birçok kült X-Men eserinde imzası bulunan Chris Claremont‘un 50. yılını, usta yazarın yazacağı Dani Moonstar merkezli yeni bir X-Men hikayesi içeren “Chris Claremont Anniversary Special” ile kutluyor. Çizer kadrosunda Brett Booth ve Bill Sienkiewicz gibi değerli sanatçıların yer aldığı tek atışlık özel sayı, Aralık ayında çıkış yapacak.

Salvador Larroca

Kaynak: Hollywood Reporter, Marvel, Gamesradar, Variety