Fantastik Gazete #3: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Geride bıraktığımız hafta dizi, film ve çizgi roman sektörü adına yoğun bir hafta oldu. Gelişmeleri sizler için derledik.


The Witcher: Of Flesh & Flame serisi geliyor. Yazarlığını Aleksandra Motyka, çizerliğini ise Marianna Strychowska’nın yapacağı 4 sayılık serinin ilk sayısı 19 Aralık’ta yayınlanacak.

DnZMKrdXcAERqLQ

İlk Captain Marvel fragmanı yayınlandı. Film 8 Mart 2019’da vizyona girecek. Fragman değerlendirmesini buradan okuyabilirsiniz.


Daredevil’ın 3. sezonundan yeni bir klip, görsel ve posterler yayınlandı. Matt Murdock, 19 Ekim’de dönüyor. Tanıtıma buradan ulaşabilirsiniz.


5 sayılık Killmonger limitli serisi geliyor. Serinin yazarlığını Bryan Edward Hill, çizerliğini ise Juan Ferreyra yapacak. İlk sayı 5 Aralık’ta.

DnXypHuW0AIIcw4

  1. Variety’nin haberine göre Disney’in yayın servisine Tom Hiddleston ve Elizabeth Olsen gibi oyuncuların yer alacağı, Marvel karakterlerine özel limitli diziler gelecek. Aynı zamanda Variety muhabiri Justin Kroll, dizilerin 6-8 bölümden oluşabileceğini, prodüksiyon kalitesinin 1. sınıf olacağını ve dizilerin Avengers: Infinity War’dan öncesini anlatma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

  2. Jeph Loeb, Daredevil için 3 sezonluk planlarının daha olduğunu, Iron Fist’in yeni sezonu için Netflix’ten haber beklediklerini ve Defenders’ın yeni sezonu için herhangi bir planlarının şu an için olmadığını söyledi.

  3. Walt Disney CEO’su Bob Iger, X-Men, Fantastic Four ve Deadpool’un Kevin Feige’ye emanet olacağını söyledi.

  4. Brec Bassinger, Courtney Whitmore (Stargirl) rolüyle Stargirl dizisinin başrolü oldu.

  5. Harley Quinn & Joker filminin senaryosu tamamlandı. Çekim tarihi ise belirsiz.

  6. Yönetmen Todd Phillips, Joaquin Phoenix’li Joker filmi için gerçekleştirilen kamera testinden bir video yayınladı. Buradan ulaşabilirsiniz.


4 sayılık ‘Death of Daredevil’ hikayesi geliyor. Charles Soule’un yazacağı, Phil Noto’nun ise çizeceği hikaye 17 Ekim’de yayınlanacak olan #609. sayı ile başlayacak.

dd609_cvr