Fantastik Gazete #29: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Batman/Catwoman Mini Serisi İçin Yeni Tarih


DC Comics’in geçtiğimiz yıl Ocak 2020 için duyurduğu, sonrasında belirsiz bir tarihe ertelediği Batman/Catwoman mini serisinin yeni çıkış tarihi belli oldu. Tom King’in kaleme alacağı, Clay Mann tarafından resmedilecek seri 1 Aralık’ta yayınlanacak ilk sayısıyla okuyucusuyla buluşacak.


Batman/Catwoman ilişkisinin dününe, bugününe ve yarınına tanık olacağımız grafik roman 12 sayıdan oluşacak.

Clay Mann

Jim Lee

Little Bird’ün Öncesini Anlatacak Yeni Çizgi Roman


Image Comics, ‘En İyi Limitli Seri’ dalında Eisner ödülü kazanan, 2019’un sürpriz eserlerinden Little Bird’ün öncesini konu alacak ‘Precious Metal’ isimli yeni çizgi romanı duyurdu. Yine Dancy Van Poelgeest’in yazıp Ian Bertram’ın çizeceği seri, 2021 yılında raflardaki yerini alacak.

Ian Bertram

Batman Beyond İptal Edildi


DC Comics Genel Yayın Yönetmeni Jim Lee, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada DC Comics’in yayın hattında %20-25 bandında küçülmeye gidileceğini açıklamıştı. Bu küçülmeden etkilenen bir diğer seri Batman Beyond oldu. Dan Jurgens & Sean Chen ikilisinin kaleme aldığı eser 50.sayısıyla okuyucusuna veda edecek.


Bu karar ile birlikte Batman Beyond, yakın dönemde iptal edilen Teen Titans, Young Justice, Suicide Squad, Hawkman ve John Constantine: Hellblazer çizgi romanlarına katıldı.

Dan Mora

Brian Michael Bendis’in Superman Serüveni Sona Eriyor


2018 yılından bu yana Action Comics ve Superman başlıklarını kaleme alan usta yazar Brian Michael Bendis, Aralık ayında çıkış yapacak Action Comics #1028 ve Superman #28 ile birlikte Superman macerasına veda edecek. Superman sanat ekibinden Ivan Reis ve Joe Prado, Action Comics ekibinden ise John Romita Jr. ve Klaus Janson da yazar ile birlikte ayrılacak.

Superman #28 – Ivan Reis, Joe Prado

Action Comics #1028 – John Romita Jr., Klaus Janson & Brad Anderson

Robert Pattinson, The Batman Çekimlerine Geri Dönüyor


MuggleNet adlı bir Twitter hesabı, geçtiğimiz hafta Covid-19’a yakalanan Robert Pattinson’ın hastalığı yendiğini ve gelecek hafta The Batman çekimlerine geri döneceğini iddia etti. MuggleNet, haberin kaynağının Pattinson’a yakın olan bir prodüksiyon çalışanı olduğunu da belirtti.


Justice League: Endless Winter Duyuruldu


9 sayıdan oluşacak, devam eden Justice League, The Flash, Aquaman ve Justice League Dark başlıklarını da içerecek Endless Winter öyküsünü Andy Lanning ve Ron Marz kaleme alınacak. Nors mitolojisini merkeze alacak eserin sanat ekibini Howard Porter, Clayton Henry, Phillip Hestter, Ande Parks, Miguel Mendonça, Alejandro Germanico, Jesus Merino gibi isimler oluşturacak.


Justice League: Endless Winter #1, 1 Aralık’ta çıkış yapacak.

Mikel Janin

Francis Manapul

Children of Atom Ocak 2021’de


İlk olarak Nisan 2020’de duyurulan ancak Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen X-Men başlığı Children of Atom serisinin yeni çıkış tarihi duyuruldu. Vita Ayala’nın yazıp Bernard Chang’in çizeceği seri Ocak 2021’de başlayacak.

R.B. Silva & Jesus Aburtov

DC Comics Yeni Earth One Serileri Üzerinde Çalışıyor


DC FanDome: Welcome to the Multiverse panelinde hayranların sorularını yanıtlayan Jim Lee, birçok yeni Earth One grafik romanının geliştirilme aşamasında olduğunu belirtti. Lee, Geoff Johns’un yazdığı, Gary Frank’in çizdiği Batman: Earth One Cilt 3’ün çok yakın bir zamanda çıkış yapacağını da dile getirdi.


Wonder Woman 1984 Ertelendi


2 Ekim tarihinde vizyona girmesini beklediğimiz Wonder Woman 1984, Covid-19 pandemisi nedeniyle bir kez daha ertelendi. Warner Bros., filmin yeni çıkış tarihini 25 Aralık olarak açıkladı.


Kaynak: Newsarama, Marvel, Gamesradar, EW, DC Comics