Fantastik Gazete #28: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Robert Pattinson Covid-19’a Yakalandı


Yeniden başlayan The Batman çekimleri sırasında yapılan Covid-19 uygulamasında Robert Pattinson’ın testi pozitif çıktı ve çekimlere yeniden ara verildi. BBC’nin haberine göre, aktörün yer almadığı sahnelerin çekimine devam edilecek.


Sony, Silk Dizisi Üzerinde Çalışıyor


Sony’nin, Spider-Verse çizgi romanlarından tanıdığımız Koreli-Amerikan Silk karakterini konu alacak dizi için çalışmalara başladı. Dizinin senaryosu için geçmiş çalışmaları arasında “Good Trouble” ve “Atypical” dizileri bulunan Lauren Moon ile görüşülüyor. Variety’nin haberine göre Amazon, Silk ve diğer Spider-Verse dünyasında geçecek yapımları kendi platformunda yayınlamak için Sony ile görüşme halinde.


The Expanse Mini Serisi Geliyor


Amazon Prime dizisi “The Expanse”, 4 sayılık mini serisiyle BOOM! çatısı altında çizgi romanlara geri dönüyor. 4. sezon finalinin hemen ardından başlayacak hikaye, 5.sezona köprü oluşturacak. Corinna Bechko’nun kaleme alacağı, Alejandro Aragon resmedeceği serinin ilk sayısı 2 Kasım’da çıkış yapacak.


Activision Blizzard Yöneticisi Daniel Cherry, DC Comics’e Katıldı


DC Comics Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı pozisyonlarına eski Activision Blizzard yöneticisi Daniel Cherry’nin getirildiği Warner Bros. tarafından duyuruldu. Cherry, bu pozisyonda DC Comics’in Baş Kreatif Sorumlusu Jim Lee ile birlikte çalışacak, şirketin pazarlama stratejilerini belirleyecek ve doğrudan Warner Bros. Küresel Markalar ve Müşteri Deneyim Başkanı Pam Lifford’a rapor verecek.


Vault Comics’ten “Myriad”‘a Yeni İsim ve Çıkış Tarihi


Vault Comics’in bu sonbahar için duyurduğu, genç yetişkin kategorisindeki eserleri içinde barındıracak yeni başlığı “Myriad”, Covid-19 pandemisi nedeniyle 2021 yazına ertelendi.

Yayınevi yaptığı açıklamada Myriad isminde değişikliliğe gidildiğini, yeni ismin Wonderbound olacağını açıkladı. Wonderbound başlığı altında yayınlanacak ilk iki çizgi roman Wrassle Castle ve The Unfinished Corner olacak. Vault iki eseri de 2021 yılında bu başlık altında yayınlayacak.


Kaynak: Deadline, Hollywood Reporter, BBC News