Fantastik Gazete #27: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Chadwick Boseman, 43 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu


Birçok ikonik rolün yanı sıra Marvel Sinematik Evreni’nde canlandırdığı T’Challa rolüyle gönüllerde taht kuran başarılı oyuncu Chadwick Boseman, kolon kanserine yenik düştü. 43 yaşındaki ünlü aktör, 2016 yılından bu yana tedavisine gizlilik içinde devam ediyordu.


Yeni Spider-Man Serisi Ocak Ayında Raflarda


Uzun süredir birlikte çalışan yazar Joe Kelly ve sanatçı Chris Bachalo ikilisi, “Non-Stop Spider-Man” serisi ile geri dönüyor. Geçtiğimiz Haziran ayında çıkmasını beklediğimiz seri Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenmişti. Serinin yeni çıkış tarihi Ocak 2021 olarak açıklandı.

David Finch

Comixology Orjinal Eserleri Dark Horse Tarafından Basılacak


Dark Horse Comics ve Comixology, Comixology Originals eserlerinin basımı için anlaşmaya vardı. Dark Horse ve ComiXology arasındaki anlaşma tüm Comixology başlıklarını içermeyecek. Valiant, Archie Comics ve Kodansha Comics gibi farklı yayıncılara ait başlıkların dahil edilmemesi muhtemel. Anlaşma sonrası basımı gerçekleştirilecek ilk başlıklar ödüllü Afterlift, Breaklands, Youth ve Black Ghost olacak.

BZRKR’nin Yeni Çizeri Ron Garney Oldu


Yazar kadrosunda yıldız oyuncu Keanu Reeves ve Matt Kindt’ın bulunduğu, BOOM! Stüdyoları etiketi altında çıkışını yapacak aksiyon türündeki ‘BRZRKR’ isimli çizgi romanın çizer koltuğunda değişikliliğe gidildi. Uzun yıllardır Marvel çatısı altında eserler üreten usta çizer Ron Garney, Alessandro Vitti’den boşalan koltuğu devraldı.


Hellstorm Koleksiyonu İptal Edildi


Marvel Comics, 10 Kasım’da çıkış yapması beklenen, 1993 yılında Rafael Nieves’ın yazıp Leonard Manco’nun çizdiği Hellstrom: Prince of Lies serisinin koleksiyon sürümünü iptal etti. Marvel, iptal kararı ile ilgili bir açıklama yapmadı.


Batman: The Long Halloween Animasyon Filmi Duyuruldu


Jeph Loeb’in yazdığı, Tim Sale’in çizdiği 1996 tarihli kült eser Batman: The Long Halloween animasyona uyarlanıyor. İki kısım halinde yayınlanacak filmin ilk kısmı 2021 yazında, ikinci kısmı ise 2021 sonbaharında yayınlanacak.


Kaynak: Bleeding Cool, Hollywood Reporter, SYFY