Fantastik Gazete 26: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

The Batman’den İlk Fragman Geldi


1 Ekim 2021 tarihinde vizyona girecek Matt Reeves imzalı, başrollerini Robert Pattinson, Zoe Kravizt, Collin Farrel ve Jeffrey Wright’ın paylaştığı The Batman’den ilk fragman geldi.

“Bu bir köken hikayesi değil fakat onunla (Batman) ilk dönemlerinde tanışacaksınız. Birçok hikaye onun, Batman olmak için korkularının ve kendisinin ustası olması gerektiğini anlattı ama bu filmde kriminolojik bir deneyin ortasını göreceğiz ve onun yaptığı hataları izleyeceğiz. Sahip olmak istediği etkiye henüz sahip değil. Bu, cinayetler başladığı zaman gerçekleşiyor. Gotham’daki epik yozlaşmanın tarihinde onun (Bruce Wayne) ailesinin yeri ne? Bu durum onun için çok kişisel. Paul Dano, Riddler’ın daha önce görmediğiniz bir versiyonunu canlandırıyor. Yeni bir şey ortaya çıkarıyor. Selina Kyle, henüz Catwoman değil.”

Yönetmen Matt ReevesZack Snyder’s Justice League Fragmanı Yayınlandı


2021 yılında HBO Max üzerinden yayınlanacak Justice League’in “Snyder Cut” sürümünden ilk fragman geldi. Snyder, versiyonun her biri 1 saat uzunluğunda 4 bölüm halinde yayınlanacağını, isteyen kullanıcıların ise filmi bütün olarak izleyebileceğini söyledi.


Yeni Wonder Woman 1984 Fragmanı Yayınlandı


Covid-19 pandemisi nedeniyle 2 Ekim 2020 tarihine ertelenen Wonder Woman 1984 filmi için yeni bir fragman daha paylaşıldı. Gal Gadot’u bir kez daha Wonder Woman olarak izleyeceğimiz filmin yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Patty Jenkins yer alıyor.


Gotham Knights Oyunu Duyuruldu


WB Games Montreal, 2021 yılında çıkışını gerçekleştirecek Gotham Knights oyunundan ilk oynanış ve hikaye fragmanını paylaştı. Batgirl, Robin, Red Hood ve Nightwing karakterlerinin oynanabilir olduğu oyuni Action-RPG türünde olacak.

Arkham evreninden farklı bir gerçekliği konu alacak oyun, Batman’in ölümü sonucu Gotham’ı ele geçiren Court of Owls’a karşı Batgirl, Robin, Red Hood ve Nightwing’in verdiği mücadeleyi anlatacak.


James Gunn’ın Suicide Squad Filmine İlk Bakış


James Gunn imzalı Suicide Squad filminin oyuncu kadrosu ve canlandırdıkları karakterler duyuruldu. Ayrıca filmin kamera arkası görüntülerinden oluşan bir tanıtım da yayınlandı.Suicide Squad: Kill the Justice League Oyununa İlk Bakış


Batman: Arkham serisinin yapımcısı Rocksteady’nin yeni oyunu Suicide Squad: Kill The Justice League için bir sinematik fragman yayınlandı ve bazı detaylar paylaşıldı. 4 kişiye kadar co-op oynanabilecek oyunda Harley Quinn, King Shark, Deadshot ve Captain Boomerang karakterleri ilk aşamada oynanabilir olacak. Oyun, 2022 yılında yeni nesil konsollar ve PC için çıkış yapacak.
The Batman’in HBO Max Dizisi “Year One” Döneminde Geçecek


Yönetmen Matt Reeves, The Batman filmi ile aynı evrende geçecek spin-off dizisi hakkında açıklamalarda bulundu. The Batman filminin Bruce Wayne’nin Batman olarak ikinci senesini konu alacağını, HBO Max’te yayınlanacak Gotham temalı dizinin ise filmden bir yıl önce, Batman’in ilk yılındaki yoz şehir yapısını konu edineceğini belirtti.


Oscar Ödüllü Senarist John Ridley, Batman Mini Serisi Yapacak


Oscar ödüllü yazar John Ridley’nin dört sayılık Batman mini serisi hakkında yeni detaylar paylaşıldı. Hikayenin Lucius Fox’un ailesine odaklanacağını açıklayan Ridley, Batman kostümünün altındaki kişinin Bruce Wayne dışında bir karakter olabileceğini de sözlerine ekledi. Ocak 2021’de çıkış yapıcak serinin çizimlerini Nick Derington, kapak tasarımlarını ise Eisner ödüllü José Ladrönn yapacak.

José Ladrönn

Netflix’in Sandman Uyarlaması Modern Dönemde Geçecek


Neil Gaiman, Netflix’in Sandman uyarlaması hakkında yeni bilgiler verdi. Covid-19 nedeniyle hazırlıkların yavaşladığını söyleyen Gaiman, bu zamanı senaryoyu “olabildiğince mükemmele yaklaştırmak” ve oyuncu kadrosunu oluşturmak için değerlendirdiğini söyledi.

“Netflix’le yaptığımız şey ‘tamam, yine her şey 1916’da başlayacak’ demek gibi fakat ilk Sandman cildinde olay hikayenin 1988’de başlamamasıydı. Şimdi öyle. Ve bu hikayeyi nasıl değiştirecek? Bize ne verecek? Eğer bunu bir dönem işi olarak tasarlasaydık, bakmak zorunda kalmayacağımız hangi şeylere bakmamızı sağlayacak? Karakterlerin cinsiyetlerine ve doğasına ne yapacak? Hikayeye ne yapacak? Ve bu çok zevkli çünkü hikayeye ve karakterlere sadık olduğumuz anlamına geliyor. Aynı zamanda bize muazzam bir özgürlük sunuyor; ‘eğer bugün Sandman’i yapsaydık, nasıl olurdu?’ ve bu çok özgürleştirici.” Neil Gaiman

Walter Hamada, Çoklu Evrenlere Açıklık Getirdi


“Multiverse 101” panelinde açıklamalarda bulunun DC Films Başkanı Walter Hamada, sinema ve televizyondaki çoklu-evren kavramına açıklık getirdi.

“Çoklu evrenin anlamı, bu harika hikayeleri farklı hikayeler üzerinden anlatabilecek olmamızdır. Gal ve Ezra’nın olduğu bir dünyamız var, bir de ‘Year Two Batman’in bulunduğu başka bir dünya ve her ikisinin de devamlılığında yer almayan Joker var. Matt Reeves kendi Gotham’ını inşa etmeye devam edecek. Bunlar yapabileceğimiz şeyler. Aquaman 2 veya The Flash’i nasıl etkileyeceği hakkında endişelerimiz yok çünkü hepsi çoklu evrenin bir parçası.” Walter Hamada

The Flash’a İlk Bakış


Andy Muschietti yönetmenliğindeki The Flash filmi hakkında yeni bilgiler DC Fandome sırasında verildi. Panel sırasında sık sık çoklu evren konseptine değinildi ve yeni tasarımlar paylaşıldı.

“Tüm bu hikayeler ve karakterler çarpışmaya başlayabilir. Sinematik çoklu evren bu film ile birlikte doğacak.” Senarist Christina Hodson

2 Haziran 2022’de vizyona girecek filmde Michael Keaton ve Ben Affleck, Batman rolüyle yeniden kamera karşısında yer alacak.


DC Comics, Milestone’u Canlandırıyor


1993 yılında azınlıkların Amerikan çizgi romanlarında yetersiz temsil edildiğini düşünen Afrikalı-Amerikalı sanatçı ve yazarlar tarafından DC Comics çatısı altında kurulan Milestone Media, geri dönüyor.


Şubat 2021’de basılı Static Shock serisiyle dönüşünü yapacak Milestone, daha sonrasında ünlü yönetmen Reginald Hudlin tarafından yazılan ve Kyle Baker’ın resmettiği bir Static Shock grafik romanı daha yayınlayacak. Ek olarak, yine Hudlin tarafından kaleme alınan ve Milestone kurucularından Denys Cowan’ın çizimini üstleneceği bir “Icon & Rocket”serisi de duyuruldu.

Bu süreçte kült Milestone çizgi romanları dijital ve basılı sürümler ile yeniden dolaşıma sokulacak.


Aynı zamanda, teatral olarak vizyona girmesi planlanan bir Static Shock filmi üzerine çalışmalar da başladı. ‘Milestone Return’ isimli dijital çizgi roman 12 Eylül’de başlayacak.


Jim Lee

Ryan Benjamin & Don Ho

Denys Cowan, Bill Sienkiewicz & Hi-Fi

Denys Cowan & Chris Sotomayor

Marvel’dan Yeni Eternals Serisi Geliyor


10 Şubat 2021 tarihinde vizyona girmesini beklediğimiz Eternals filmi hazırlıkları devam ederken Marvel Comics, yeni bir Eternals çizgi romanı duyurdu. Yaratıcı kadrosunda yazar Kieron Gillen ve çizer Esad Ribic gibi usta isimlerin yer aldığı Eternals, Kasım ayında raflardaki yerini alacak.

Esad Ribić

Sony, J.C. Chandor ve Olivia Wilde ile Görüşüyor


Spider-Verse isimli dünyasını yeni filmler ile genişletmek isteyen Sony, Spider-Woman projesi ile gündemde. Deadline’nın haberine göre Sony, Olivia Wilde’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bir Spider-Woman filmi üzerinde çalışıyor. Henüz konu ile ilgili Sony’den resmi bir açıklama gelmese de Wilde’ın Twitter üzerinden yaptığı örümcek emojili paylaşım, Deadline’nın haberini güçlendiriyor.


Venom’a gelen eleştiriler sonrası kreatif arayışlara giren Sony, ‘Kraven the Hunter’ filmini Triple Frontier’ın yönetmeni J.C. Chandor’a teslim etti.


Scott Snyder’dan Yeni Çizgi Roman


Geçtiğimiz hafta süper kahraman işlerinden uzaklaşacağını ve kendi işlerine odaklanacağını söyleyen Scott Snyder, şirketinin adını ve bu marka altında çıkacak ilk seriyi duyurdu.

Nocternal adlı bilim kurgu serisi, Snyder’ın ‘Best Jackett Press’ markası altında çıkışını yapacak ve Tony S. Daniel tarafından çizilecek. Seriye Kickstarter üzerinden bağış yapan okuyucular koleksiyon sürümü gibi özel içeriklere de erişebilecek.

Tony Daniel

Star Trek: Voyager – Seven’s Reckoning Duyuruldu


IDW Yayıncılık, ‘Seven of Nine’ karakterine odaklanacak bir Star Trek: Voyager mini serisi duyurdu. Yazarlığını Dave Baker‘ın yapacağı 4 sayılık mini serinin sanat yönetimini Angel Hernandez ve Ronda Pattison ikilisi üstlenecek.

Angel Hernandez

Taskmaster ve Widowmakers Serileri Kasım Ayında Dönüyor


Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen ‘Taskmaster’ ve ‘Widowmakers: Yelena Belova & Red Guardian’ serileri Kasım ayında ilk sayılarıyla okuyucusuyla buluşacak.

Taskmaster’ı Jed MacKay yazacak, Alessandro Vitti çizecek. Widowmakers ise Devin Grayson tarafından kaleme alınıp Michele Bandini tarafından resmedilecek.


Kaynak: Deadline, DC Comics, Variety, The Washington Post, Marvel & Gamesradar