Fantastik Gazete #25: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Sweet Tooth Geri Dönüyor


Jeff Lemire’in 2009 – 2013 yılları arasında yazıp çizdiği, José Villarubia’nın renklendirdiği Will Eisner ödüllü Vertigo çizgi romanı Sweet Tooth geri dönüyor.


‘Sweet Tooth: The Return’ başlığı altında yayınlanacak 6 sayılık mini seri, 3 Kasım’dan itibaren aylık olarak ve 17+ yaş etiketiyle Black Label markası altında okuyucusuyla buluşacak.

Jeff Lemire, DC Comics

John Ridley’den Batman Limitli Serisi Geliyor


DC Comics editörü Jim Lee’nin Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamaya göre, 12 Yıllık Esaret filmi ile Oscar kazanan senarist John Ridley, yeni bir Batman limitli serisi üzerinde çalışıyor. Lee ayrıca, bu serinin DC evreni üzerinde büyük etkiler bırakacağını da dile getirdi.


Teen Titans, Young Justice, Suicide Squad, Hawkman ve Hellblazer İptal Edildi


DC Comics Genel Yayın Yönetmeni Jim Lee, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada DC Comics’in yayın hattında %20-25 bandında küçülmeye gidileceğini ve yayınevinin dijital pazarda daha etkin bir şekilde yer alacağını duyurmuştu.


DC Universe ve diğer departmanlardaki toplu işten çıkarmalar Teen Titans, Young Justice, Suicide Squad, Hawkman ve John Constantine: Hellblazer gibi yayınların yaratıcı ekiplerini de etkiledi. Kasım ayı içerisinde bu eserler okuyucularına veda edecek.


New York Comic Con 2020 Dijital Olarak Gerçekleşecek


Covid-19 pandemisi nedeniyle iptal edilen New York Comic-Con 2020, bu yıl dijital olarak gerçekleşecek. Starz, CBS All Access, DreamWorks Animation, Hulu, FX, ve daha birçok markanın katılacağı etkinliğe 8-11 Ekim tarihleri arasında YouTube üzerinden canlı olarak erişilebilecek.


X-O Manowar Kasım Ayında Devam Edecek


Valiant Comics’in ikonik karakterlerinden “X-O Manowar”, geçtiğimiz Mart ayında Dennis Hallum yazarlığında ve Emilio Laiso çizerliğinde geri dönüşünü yapmıştı. Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen serinin ikinci sayısı, 25 Kasım tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.


Punchline Kendi Çizgi Romanına Kavuşuyor


Batman #89 ile birlikte tanıdığımız, Joker’in yeni sağ kolu Punchline, tek atışlık özel sayısı ile okuyucusuyla buluşmaya hazırlanıyor. 48 sayfalık özel hikayenin yazar kadrosunda James Tyninon IV ve Sam Johns yer alırken, çizer koltuğunda Mirka Andolfo yer alıyor. Punchline 10 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak.


“The Other History of the DC Universe” İçin Yeni Çıkış Tarihi


İlk olarak 2018 yılında duyurulan, Oscar ödüllü yazar John Ridley tarafından yazılan The Other History of the DC Universe, 24 Kasım tarihinde yeni sanat ekibi ile birlikte çıkışını gerçekleştirecek. 5 sayılık limitli serinin çizimlerini Giuseppe Camuncoli, Andrea Cucchi, ve José Villarrubia üstlenecek.


Kaynak: DC Comics, Comic-Con, Valiant Comics