Fantastik Gazete #23: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

72. Emmy Ödülleri: Watchmen 26 Dalda Aday


Alan Moore’un yazdığı, Dave Gibbons’ın resmettiği kült grafik romandan televizyona uyarlanan Watchmen, bu yıl 72’ncisi düzenlenecek Emmy Ödüllerinde tam 26 dalda adaylık ile en çok ödüle aday gösterilen dizi olmayı başardı.


Bu gelişmenin ardından 2. sezon tartışmaları yeniden gündeme geldi. Dizinin yaratıcısı Damon Lindelof yaptığı açıklamada kendisinin yeni bir sezon yazmayacağını ancak bir başka yazar devam etmek isterse bundan mutluluk duyacağını dile getirdi.


HBO Watchmen

Scott Snyder, Süper Kahramanlara Ara Veriyor


Şu sıralar Dark Nights: Death Metal’in yazarlığını yapan ve yaklaşık 10 yıldır DC Comics’te birçok başarılı eseri kaleme alan Scott Snyder, kendi işlerine odaklanmak için DC Comics’in merkezinden bir süre uzaklaşacağını açıkladı.

“Süper kahramanları bırakmıyorum ancak daha fazla kendi işlerim üzerine çalışmalıyım. Hala DC Comics eserleri üretmeye devam ediyorum ama kesinlikle eskisi kadar değil. DC’deki büyük işler için diğer insanlara fırsat vermek istiyorum ve dürüst olmak gerekirse, süper kahraman çizgi romanlarının dışında yapmak istediğim çok şey var.” Scott Snyder

“Batman: Death in the Family” Fragmanı Yayınlandı


DC Comics animasyon evreninde geçecek ilk interaktif animasyon filmi olma özelliğini taşıyan ‘Batman: Death in the Family’den ilk fragman geldi. 13 Ekim’de dijital ve Blu-Ray olarak izleyicisi ile buluşacak film, direkt olarak 1988’deki 4 sayılık A Death in the Family hikaye örgüsünden esinlenecek.


Ed Brubaker ve Sean Phillips Ortaklığında Üç Yeni Grafik Roman


Uzun yıllardır birlikte ses getiren eserlere imza atan ikili Ed Brubaker ve Sean Phillips, gelecek yıl çıkışını gerçekleştirecek üç yeni orijinal grafik roman dizisi üzerinde çalıştıklarını duyurdular. Net bir çıkış tarihi ve ismi duyurulmayan grafik romandan görseller yayınlandı

“Bu bir seri ancak tekli sayılar halinde yayınlanmayacak. Her biri tam bir hikaye anlatan ve aynı başrol karakterin bulunduğu bir dizi orijinal grafik roman serisi olacak.” Ed Brubaker

Sean Phillips

Sean Phillips

Snyder, Josh Whedon’ın Görüntülerini Kullanmayacak


Yönetmen Zack Snyder, geçtiğimiz hafta dijital ortamda gerçekleştirilen Justice Con paneli sırasında açıklamalarda bulundu. Snyder, filminde tek bir Josh Whedon sahnesine bile yer vermeyeceğini şu sözlerle dile getirdi: “Filmi yok ederdim. Benim çekmediğim bir kareye yer verilmesinden önce filmi yakardım. Bunlar gerçekler.”


Panelin devamında Superman’in siyah kostümlü görüntüleri de yayınlandı. Zack Snyder’s Justice League 2021 yılında HBO Max üzerinden yayınlanacak.


“Thor: Love and Thunder” Çekimleri 2021’in İlk Çeyreğinde Başlıyor


Natalie Portman, Serena Williams ile yaptığı Instagram canlı yayını sırasında, Thor: Love and Thunder filmi çekimlerinin 2021’in ilk aylarında Avustralya’da başlayacağını duyurdu. Taika Waititi’nin bir kez daha yazıp yöneteceği filmin 11 Şubat 2022 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Tom Taylor’ın Yeni Projesi: “Injustice: Year Zero”


Tom Taylor yeni DC Comics projesi hakkında sosyal medyadan bir süredir bazı ipuçları yayınlıyordu. Cuma akşamı Comicbook.com’un yaptığı sızıntı ile birlikte bu projenin başlığı da belli olmuş oldu.

Injustice: Year Zero, Injustice: Gods Among Us çizgi romanı ve video oyununun öncesindeki olayları 1940 yılına giderek ele alacak. Sızıntıda yer alan bilgiye göre, serinin ilk üç sayısı gün içinde dijital olarak yayınlanacak, sonraki süreçte ise ayda iki sayı halinde yayınlanacak. DC Comics’ten resmi bir açıklama henüz gelmiş değil.

Kaynak: Gamesradar, Comicbook.com, Variety