Fantastik Gazete #22: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Vampire: The Masquerade Çizgi Romanı Geliyor


Vault Comics, kült masaüstü rol yapma oyunu Vampire The Masquerade’den esinlenen ‘Vampire: The Masquerade Winter’s Teeth’i duyurdu. 5 Ağustos’ta başlayacak serinin yazar kadrosunda Tim Seeley, Tini Howard ve Blake Howard gibi usta kalemler yer alıyor. Eserin sanat yönetimini Dev Pramanik & Addison Duke ikilisi üstlenecek.

Aaron Campbell

Nathan Gooden

Aktör Oscar Isaac Çizgi Roman Hazırlayacak


Keanu Reeves’in ardından Oscar Isaac de çizgi roman sektörüne dahil oldu. 2021 yılında Legendary Comics tarafından yayınlanacak ‘Head Wounds: Sparrow‘ isimli eseri Brian Buccellato kaleme alacak, sanatçı Christian Ward çizecek. Isaac’in yapımcı olarak yer alacağı çizgi roman, aktörün ve yazar John Alvey‘in çocukluk arkadaşı Bob Johnson’ın tecrübelerinden esinlenerek hazırlanacak. Aynı zamanda eser, gelecekte film veya dizi formuna uyarlanabilir.

Christian Ward

The Walking Dead Renklendirilmiş Versiyonu ile Yeniden Satışa Sunulacak


Geçtiğimiz yıl 193. sayısı ile okuyucusuna veda eden Robert Kirkman’ın ikonik The Walking Dead çizgi romanı, 7 Ekim’den itibaren renklendirilmiş versiyonları ile yeniden satışa sunulacak. Sanatçı Dave McCaig tarafından renklendirilecek eser, aylık 2 sayı şeklinde yayınlanacak ve 193 sayının tamamı bu şekilde tamamlanacak. Koleksiyon sürümü içinse henüz bir plan yok.

David Finch & David McCaig

Tony Moore & Dave McCaig

Neil Gaiman’ın Norse Mythology’si Ekim’e Ertelendi


Dark Horse Comics’in 2019 yılında duyurduğu, Neil Gaiman’ın aynı adlı ünlü romanı Norse Mythology’den uyarlanacak grafik roman çıkışını Ekim ayında gerçekleştirecek. Mayıs/Haziran 2020’de beklenen seri Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenmişti.

David Mack

Amazon Prime, The Boys’a 3. Sezon Onayı Verdi


Amazon Prime’ın sevilen dizisi The Boys, 2. sezonu ile 4 Eylül’de izleyicisiyle buluşmaya hazırlanırken, bu yıl dijital olarak gerçekleştirilen San Diego Comic-Con 2020 sırasında 3. sezon onayını aldığı açıklandı. Çekimler 2021’in ilk çeyreğinde başlayacak.


Amazon Prime Video, The Boys

New Mutants 28 Ağustos’ta Vizyona Girecek


Covid-19 pandemisi nedeniyle bir kez daha ertelenen New Mutants, 28 Ağustos’ta vizyona girecek. Geçtiğimiz gün online olarak gerçekleştirilen San Diego Comic-Con paneli sırasında filmin ilk 2 dakikası ve son tanıtım fragmanı yayınlandı.


DC Comics’in Yeni Büyük Hikaye Örgüsü: Endless Winter


Bir süredir ‘Endless Winter’ isimli bir hikaye örgüsü söylentileri dolaşıyordu. Geçtiğimiz gün yapılan duyuru ile söylentiler doğrulanmış oldu. Şimdilik sadece logosu duyurulan hikayenin Justice League ile ilgili olduğu düşünülüyor. Hikaye Aralık 2020’de başlayacak.

DC Comics, Endless Winter

IDW Yayıncılık Genel Başkanı Görevinden Ayrıldı


Chris Ryall, yeni yayımcılık girişimi üzerine çalışmak için IDW Yayıncılık Başkanlık ve Kreatif Direktör görevinden ayrıldığını duyurdu.

“Değişim zor ve 15 yıldan uzun bir süredir birlikte çalıştığım bu geniş aileyi özleyeceğim. Sadece geçtiğimiz yıl bile inanılmaz işe alımlar yaptık, birçok departmanın kapsamını genişlettik ve IDW’nin entegre olduğu çoklu medya şirketini en iyi şekilde desteklemek adına işin temeline odaklandık. Locke & Key ekibiyle ortak başarımız tüm şirket için çok önemli oldu. Bu özel yer ve burada çalışan inanılmaz insanlarla gurur duyuyorum. IDW’yi gelecek başarılar için mükemmel bir durumda bıraktığımı biliyorum.”

Ryall, Locke & Key projelerinde danışman ve yapımcı olarak yer almaya devam edecek.


Amazon Prime, Paper Girls Dizisine Onay Verdi


Amazon Prime, Brian K. Vaughan ile Cliff Chiang‘in popüler grafik romanı Paper Girls’e onay verdi. Dizinin senaryosunu ‘Toy Story 4’ senaristi Stephany Folsom ile ‘Halt & Catch Fire’ın yaratıcıları Christopher Cantwell and Christopher C. Rogers kaleme alacak. Yayın tarihi henüz duyurulmadı.

Image ComicsBrian K. Vaughan & Cliff Chiang

Hulu Yapımı Helstrom Dizisinden İlk Tanıtım


Hulu tarafından Marvel Comics’in aynı isimli çizgi romanından uyarlanan Helstrom dizisinden ilk fragman yayınlandı. 16 Ekim’de başlayacak dizinin başrollerini Kyle Warren, Xavier De Salaberry ve Fiona Dourif paylaşıyor.


Kaynak: Games Radar, Polygon, Hollywood Reporter, Games Radar