Fantastik Gazete #21: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Robert Pattinson’lı The Batman Filmine HBO Max Özel Dizisi


1 Ekim 2021 tarihinde vizyona girmesini beklediğimiz The Batman filminin çekimlerine yeniden başlanacağı sırada HBO Max, şimdiden aynı evrende geçecek bir spin-off dizisi duyurdu. Gotham Polis Departmanı’na odaklanacak dizinin senarist koltuğunda ise daha önce The Sopranos ve Boardwalk Empire ile büyük başarılara imza atan Terence Winter yer alıyor. The Batman filminin yazarı ve yönetmeni olan Matt Reeves de dizinin yapımcıları arasında. Resmi bir yayın tarihi henüz duyurulmadı.

“Bu, sadece filmde yarattığım dünyanın vizyonunu genişletmek için değil, aynı zamanda yalnızca uzun soluklu bir formatın sağlayabileceği derinliğin keşfi için inanılmaz bir fırsat.” Matt Reeves

The Batman, Warner Bros.

12 Sayılık Rorschach Limitli Serisi


DC Comics, Tom King’in yazıp Jorge Fornés ile Dave Stewart‘ın çizeceği 12 sayılık bir Rorschach grafik romanı duyurdu. Alan Moore’un yazdığı klasik Watchmen serisinin 35 yıl sonrasını anlatacak olan eseri Tom King şu sözler ile açıkladı:


HBO’nun Watchmen dizisi ve 1986’daki orjinal Watchmen gibi çok politik bir iş bu. Öfkeli bir iş. Şu sıralar çok öfkeliyiz ve bu öfke ile bir şeyler yapmalıyız. Serinin adı Rorschach ama karakterin adından dolayı değil, tersine bu karakterlere baktığınızda içlerinde görecekleriniz onlardan çok, size sizi anlatacak olmasından dolayı.”

Serinin ilk sayısı 13 Ekim 2020‘de bizlerle buluşacak.


Jorge Fornés, Dave Stewart & Clayton Cowles

Jorge Fornés, Dave Stewart & Clayton Cowles


Netflix, Stan Sakai’nin Kült Eserini Uyarlayacak


Netflix, Stan Sakai’nin yaratıcısı olduğu Usagi Yojimbo çizgi romanından uyarlanacak Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles adlı animasyon dizisini duyurdu. İleri teknoloji görüntüler ile klasik Japon estetiğini harmanlayacak olan dizinin yapımcılığını Aquaman filminden de tanıdığımız James Wan üstlenecek. Dizinin çıkış tarihi ile ilgili ise henüz bilgi verilmedi.

Geçtiğimiz günlerde çıkışı gerçekleşen PS4 özel oyunu Ghost of Tsushima’nın yönetmeni Nate Fox da bu çizgi romandan esinlendiklerini belirtmişti.


“Empyre” Sonrası Marvel Evreninde Büyük Değişiklikler Olacak


Daha öncesinde Covid-19 nedeni ile ertelenen, Marvel’ın 2020 yılındaki en kapsamlı hikayesi Empyre, 15 Temmuz’da okuyucusuyla buluştu. Kree-Skrull ittifakının dünyayı istila edişini ele alan seride, Fantastic Four’un geniş çaplı hikayelere dönüşüne de şahit olduk. İlk sayının çıkışıyla birlikte yazarlardan Al Ewing, yaptığı açıklamada bu serinin Marvel evreninde büyük değişimler yaratacağını, bütün bunlar bittiğinde evrenin bambaşka bir yer olacağını dile getirdi.

DC Comics, Cadılar Bayramı Hazırlıklarına Başladı


DC Comics, uzun yıllardır süregelen Cadılar Bayramı geleneğine iki adet antoloji sayısı ile devam etmeye hazırlanıyor. İlk olarak 48 sayfalık, 6 adet yepyeni hikayesi ile Legend of the Swamp Thing Halloween Spectacular, 6 Ekim tarihinde bizlerle buluşacak. Daha sonrasında 13 Ekim’de The Doomed & The Damned ile birlikte DC Comics karakterlerinin ürkütücü hikayelerine şahit olacağız.

Mike Perkins


Kyle Hotz

Batman: Earth One Cilt 3 Hazır


Yazar Geoff Johns ile sanatçı Gary Frank, popüler eserin 3. cilt çalışmalarını Haziran ayı içerisinde tamamladıklarını ve DC Comics’den yayın tarihi ile ilgili geri dönüş beklediklerini duyurdular: “Açık ara en sevdiğim cilt bu oldu. Gary ve ben çok memnunuz. İnsanların okuması için çok heyecanlıyım.”


Planlanan Bazı ”Dawn of X” Serileri Çıkış Yapmayabilir


Marvel, Yazar Jonathan Hickman‘ın kreatif liderliğinde ‘Dawn of X’ başlığı altında yeni seriler yayınlanmaya başlamış, X-Men yeni bir döneme adım atmıştı. Ancak X-Men grup editörü Jordan D. White’ın açıklamasına göre, bundan sonraki süreçte bu başlık altında yeni seriler göremeyebiliriz.

“Bir dönem yayınlamayı planladığımız ancak bundan sonra yayınlamayı düşünmediğimiz bazı kitaplar var… Ve daha öncesinde var olmayan kitaplar ise artık yayınlanabilir. Dünyadaki krizin, planlarımızı değiştirdiğini söylemek çılgınca olmaz sanırım.” Jordan D. White

Görünüşe göre birçok yayınevi, Covid-19 pandemisi nedeniyle mevcut planlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalacak.


Keanu Reeves, Kendi Çizgi Roman Serisini Yazacak


Yıldız oyuncu Keanu Reeves, BOOM! Stüdyoları’nın etiketi altında 12 sayıdan oluşacak, aksiyon türündeki ‘BRZRKR’ isimli çizgi roman serisini kaleme alacak. Ekim ayında başlayacak seride Reeves’e New York Times’ın çok satanlar listesine giren yazar Matt Kindt eşlik edecek, eserin çizimlerini ise Alessandro Vitti yapacak.


Reeves’in hazırladığı hikaye, 80 bin yıldır hayatta olan ölümsüz bir savaşçının maceralarını konu alacak.

Kaynak: DC Comics, Newsarama, Variety, USA Today