Fantastik Gazete #20: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Oscar 2020: Joker 2 Dalda Kısa Listede


Geçtiğimiz hafta 4 dalda Golden Globe adayı gösterilen Joker, ‘En İyi Orijinal Film Müziği’ ve ‘En İyi Makyaj ve Saç’ dallarında Akademi’nin 92. Oscar Ödülleri için açıkladığı kısa listede yer aldı. Tam adaylar 13 Ocak’ta duyurulacak, ödüller ise 9 Şubat 2020’de sahiplerini bulacak.

Yeni Spider-Woman Serisinde Jessica Drew’a Farklı Kostüm


Mart ayında başlayacak Spider-Woman serisini Karla Pacheco kaleme alacak, Pere Perez ise çizecek. ‘Revelatory’ (açığa vurmak) kelimesi ile tarif edilen seride Jessica Drew’ın köken hikayesine dair yeni detaylar öğreneceğiz.

Kaare Andrews

Peach Momoko

İlk Superman: Red Son Fragmanı


DC Universe tarafından Mark Miller ile Ken Lopez’in aynı isimli çizgi romanından uyarlanan ‘Superman: Red Son’ animasyon filminden ilk fragman yayınlandı. Seslendirme kadrosunda Jason Isaacs, Amy Acker ve Diedrich Bader’ın yer aldığı film, 2020’nin ilk çeyreğinde yayınlanacak.


Yeni X-Men Dönemine Genç Cable


Mart ayında başlayacak Cable serisi, genç Nathan Summers’ı Jonathan Hickman’ın X-Men serüvenine distopik gelecekten dahil edecek. Güncel olarak bir başka X-Men başlığı Marauders’ı kaleme alan Gerry Duggan seriyi yazacak, Phil Noto (Star Wars, Black Widow) çizecek.

”X-Universe üzerinde tekrar çalışmaya başladığım ve bu grubu dostum Gerry Duggan ile tekrar bir araya getirdiğim için çok mutluyum. Cable, benim her zaman favori karakterlerimden bir tanesi ve Black Widow’dan sonra tekrar tablomsu bir stil ile çalışmak çok eğlenceli. Bu çizgi romanı okuyacak insanlar adına çok heyecanlıyım, çok özel bir şey yapıyoruz.” Sanatçı Phil Noto