Fantastik Gazete #2: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Malum gelişmelerden dolayı yoğun bir haftayı geride bıraktık. Yaklaşan ve belki de hiç yaklaşmayacak olan filmlerde yaşanan gelişmeler çizgi roman sektöründeki haberleri gölgesinde bıraksa da korkmayın, sizler için hepsini derledik.


The Wrap muhabiri Umberto Gonzalez, Batman filmine ait ilk senaryo taslağının Warner Bros’a gönderildiğini söyledi. Ben Affleck’in Batman olarak karşımıza çıkma durumu ise belirsizliğini koruyor.

C5ZUIQ2XMAI-HTE.jpg

Vision Serisi İptal Edildi


Kasım’da ilk sayısıyla başlaması beklenen 6 sayılık limitli Vision serisi iptal edildi. Serinin yazarı Chelsea Cain ise bu karara kızgın.


”2 senede tamamladığımız 4 sayı ile gurur duyuyorum. Ekip çalışmasının muhteşem bir yansımasıydı. Bunları sizinle paylaşamayacak olmak beni öldürüyor. Marvel, benden bunu temiz ve sessiz tutmamı istedi çünkü görünüşe göre benimle henüz tanışmadılar. Her şey üstüne kalan kişi benim, şimdi hatırladınız mı?”
DnEsyP8X4AEIusw
 1. Venom, 13 yaş sınırı ile vizyona girecek ve 1 saat 52 dakika uzunluğunda olacak. Film 5 Ekim’de.

 2. Trailer Track’ın haberine göre ilk Captain Marvel fragmanı 18 Eylül Salı günü GMA sırasında yayınlanacak. Brie Larson programa konuk olarak katılacak.

 3. Marvel Rising: Secret Warriors fragmanı yayınlandı. Film 30 Eylül’de. Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

 4. Netflix’in Tayland hesabı Daredevil’dan 3. sezonun 19 Ekim’de yayınlanacağını yazdı.

 5. Cate Blanchett, Hela’nın Thanos ile bir araya gelmesini istediğini ve aynı zamanda Hela’nın biraz daha iyi bir karaktere dönüştürülmesine açık olduğunu söyledi. Sen ‘Ölüm Tanrıçası’sın kendine gel.

 6. Jeff Lemire, Gideon Falls’tan ilk cildin çok yakında yayınlanacağını söyledi. İnceleme yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 7. Önce Hollywood Reporter, Henry Cavill’ın Superman rolünden ayrıldığını ve Supergirl’ün odak noktası olacağını yazdı, ardından Cavill’in menajeri Dany Garcia bunu kısmen yalanladı ve daha sonra Warner Bros, herhangi bir Superman filminin şu an için düşünülmediği açıklamasını yaptı. DC Sinematik Evreni’nde gelecek yine belirsiz. Detaylara buradan, Henry Cavill’ın haberler üzerine yayınladığı videoya buradan ulaşabilirsiniz.

 8. Jon Hamm, Batman için: ”Mad Men’den bu yana internet Batman olmamı istiyor. Senaryonun kalitesine bağlı ama kimse ile bir görüşmem olmadı. 9 yaşımdan bu yana çizgi roman okuyorum ve çok şey biliyorum. Senaryo iyi olursa elbette varım.”

 9. Bitsie Tulloch, Lois Lane rolüyle CW yapımı DC dizilerinin ortak bölüm kadrosuna dahil oldu.

 10. The Wrap muhabiri Umberto Gonzalez, Henry Cavill’ın olası Shazam sahnelerinin aktörün yoğun programı sebebiyle gerçekleşmediğini söyledi ve sahneyi anlattı: ”Clark, filmin sonunda Billy Batson’ı buluyor ve Justice League’in kendisini izlediğini söylüyor. Bu tarz bir şey.”

 11. Yazar Steve Orlando, DC Comics ile olan sözleşmesini uzattı.

 12. Yazar Todd Stashwick, Suicide Squad 2 senaryosunu tamamladığını ve filmin çok daha derin olacağını söyledi.

 13. Fandom Wire’ın haberine göre 13 bölümlük Batgirl dizisi geliyor. Habere göre çekimler 2019’da başlayacak. Dizi ise 2020’de DC Universe servisinde yayınlanacak.


12 sayılık Martian Manhunter serisi geliyor. Serinin yazarlığını Steve Orlando, çizerliğini ise Riley Rossmo üstlenecek. İlk sayı Aralık’ta.

Dm_YIYgXsAEPduy

Aralık’ta Miles Morales: Spider-Man serisi geliyor. İlk kez Brian Michael Bendis tarafından yazılmayacak olan serinin yazarı Saladin Ahmed, çizeri ise Javier Garron.

DnEuEJwXsAI7ND_

5 sayılık Winter Soldier mini serisi geliyor. Serinin yazarı Kyle Higgins, çizeri ise Rod Reis. İlk sayı 5 Aralık’ta.

Dm7UQkZXcAQHnpm

X-Force serisi geliyor. Yazarlığını Ed Brisson, çizerliğini Dylan Burnett ile Pepe Laraz ikilisinin yapacağı seride orijinal ekibi bir arada göreceğiz. İlk sayı 26 Aralık’ta.

DnARZwWUwAEAfFp