Fantastik Gazete #18: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

John Carpenter’dan Joker Sayısı


Usta korku yönetmeni John Carpenter ile Borderlands 2 yazarı Anthony Burch, 40 sayfadan oluşacak Joker: Year of the Villain #1 sayısını kaleme alacak. 9 Ekim’de yayınlanacak özel sayıyı Philip Tan & Marc Deering ikilisi çizecek. Bu özel sayı, DC Comics’in 2019 yılındaki büyük hikayesi ‘Year of the Villain‘a bağlanacak.

”Joker, çizgi romanlarda yer alan en büyük kötü. Anthony ile bu projede yer alacağım için onur duyuyorum.” John Carpenter

Philip Tan

Paper Girls Dizisi


Yazar Brian K. Vaughan ile çizer Cliff Chiang‘in kaleme aldığı Paper Girls, dizi oluyor. Amazon’da yayınlanacak dizinin senaryosunu Toy Story 4 senaristi Stephany Folsom yazacak. Yakın zamanda Legendary şirketi ile anlaşmaya varan yazarın diğer eserlerinin de uyarlanması bekleniyor.

The Flash’a 5. Yönetmen


Son 5 senedir çeşitli sıkıntılar ile boğuşan The Flash filmi, yeni ekibine kavuştu.

IT yönetmeni Andy Muschietti, The Flash filminin yeni yönetmeni oldu. Filmin senaryosunu Christina Hodson kaleme alacak. The Flash, Batgirl ve Birds of Prey ile birlikte Hodson’ın yazacağı üçüncü DC Comics filmi olacak. Çekimler Ocak 2020’de.


Son olarak Game Night filminin yönetmen ikilisi John Francis Daley ve Jonathan Goldstein ile yazar Grant Morrison projeye dahil olmuş, devamında Ezra Miller ciddi bir film istediğini söylemişti.

Falcon & Winter Soldier’a John Wick Havası


John Wick’in yaratıcısı Derek Kolstad, Disney Plus dizisi Falcon & Winter Soldier dizisinin senaristi oldu. 6 bölümden oluşacak ve Ağustos 2020’de başlayacak diziyi Kari Skogland yönetecek. Dizinin başrolünde Anthony Mackie ve Sebastian Stan yer alıyor.

Jeff Lemire, Joker ve Question Yazacak


Son dönemde Gideon Falls ve Black Hammer gibi eserler ile yükselişe geçen yazar Jeff Lemire, sonbaharda başlayacak ve DC Black Label etiketiyle basılacak Joker: Killer Smile ve Question: Deaths of Vic Sage serilerini yazacak.


Lemire ile yakın arkadaşı çizer Andrea Sorrentino, sonbaharda Joker: Killer Smile serisini yazıp çizecek. Ardından Sorrentino, Question serisinde yerini usta isimler Denys Cowan ile Bill Sienkiewicz ikilisine bırakacak.


Killer Smile, Joker’in Arkham’da Lemire ve Sorrentino tarafından yaratılan akıl sağlığı uzmanı Ben Arnell karakteri ile birlikte geçirdiği terapi sürecine odaklanacak.

”Dürüst olmak gerekirse, Joker hiçbir zaman tam olarak bağlantı kurduğum bir karakter olmadı ama hakkında bir hikaye yazmak için uzun zamandır can atıyordum. Andrea ile birlikte karakterin psikolojik manzarasını gösteren hikayeler anlatmayı çok seviyorum. Joker fikri geldiğinde, bir Joker hikayesinin yaşatabileceği metaforik, sürreal ve psikolojik bakış açısını keşfetme fikri beni heyecanlandıran başlangıç ​​noktasıydı.
Gerçek dünyamızın bir yansıması olarak, hikayemde ne olduğu ile ilgili fazla ağır ya da net olmak istemedim ama Killer Smile’de toplumumuzda politik ve sosyal olarak yaygın bir şekilde arttığını düşündüğüm kaos ve korku unsurları var.”

Jeff Lemire, Question: Deaths of Vic Sage serisinde ise Hub City’deki evinde defalarca ölen ve tekrar doğan Vic Sage’in farklı bir versiyonunu anlatacak.

”Steve Ditko dönemine kadar geri dönecek olursak, kendi topluluğu ile bağlı olan ama özünde, hikayeleri her zaman varoluşu ve kişiliği aramakla ilgili olan bir adam vardı. Şu an toplumda çok fazla korku var ve bu, insanların birbirlerinin bakış açılarından başka şeyleri görememesinden kaynaklanıyor. Böylece Question gibi bir karakter hikayesi boyunca, gri tonları kendi dünyasına taşıyan bir anahtar olabilir.”

3 sayıdan oluşacak Joker: Killer Smile serisi, 30 Ekim‘de başlayacak ve aylık olarak yayınlanacak. Question: Deaths of Vic Sage ise 4sayıdan oluşacak, 20 Kasım‘da başlayacak ve yine aylık olarak yayınlanacak.


Marvel’dan 5 Sayılık Bulaşıcı Hastalık


Ekim ayında 5 sayı sürecek Contagion serisi geliyor. The Defenders ve Moon Knight odaklı olacak hikaye, tanımlanamayan bulaşıcı bir hastalığı ve bunun etkilerini konu edinecek. Mini seriyi Ed Brisson yazacak, çizimleri Roge Antonio, Stephen Segovia, Mack Chater, Damian Couciero ve Adam Gorham yapacak.

Juan Jose Ryp

Sandman Evreni’ne Hellblazer Serisi


İptal edilen Hellblazer Rebirth sonrası ortalıkta pek gözükmeyen John Constantine, geçtiğimiz sene Neil Gaiman’ın liderliğinde yeniden başlayan Sandman Evreni’ne dahil olacak.


30 Ekim’de yazar Simon Spurrier‘ın kaleme alacağı, Marcio Takara‘nın çizeceği tek atışlık Sandman Universe Presents: Hellblazer #1 sayısı yayınlanacak. Ardından, Takara’nın yerini çizer Aaron Campbell alacak ve yeni Hellblazer serisi 27 Kasım‘da başlayacak.

”İlk yıl sadece başlangıçtı. Artık sizin için inşa ettiğimiz dünyaları, kitapları ve evleri yaşamaya başladınız. İlk olarak Swamp Thing’in ‘Amerikan Gotik’ hikayesinde ortaya çıkan şeytan avcısı John Constantine’in karanlık ve tehlikeli kökenine geri döneceği söylendiğinde çok heyecanlanmıştım. Daha fazlasını keşfetmeniz için sihir, karanlık, iki üç tanrıdan daha fazlası ve rüyalar burada.” Neil Gaiman
”Hellblazer, her zaman yazmaya istekli olduğum tek başlıktı. John Constantine, Alan Moore’un beyninden Swamp Thing’e düştüğünden beri, el bombası gibi sırları bırakıp, şaşırtıcı sebzeler sunuyor ve gizemleri dağıtıyor. Tüyler ürpertici yerçekimi ile onun talihsiz maceraları için yaratıldım.” Simon Spurrier

Hellblazer’ın Kasım’da dönüşüyle birlikte diğer Sandman serilerinde de yeni hikayeler başlayacak.


Fabulous Furry Freak Brothers Animasyon Dizisi


Yazar Gilbert Shelton tarafından yaratılan efsanevi komedi çizgi romanı Freak Brothers, animasyon dizisi oluyor. 8 bölümden oluşacak diziyi Adam Devine ve Blake Anderson seslendirecek, senaryoyu ise Alan Cohen ile Alan Freedland kaleme alacak.

WTG Enterprises tarafından finanse edilecek projede Rick & Morty, Silicon Valley ve Workaholics ekiplerinden yardım alınacak.

Kaynak: Forbes, i09, Newsarama, Variety