Fantastik Gazete #17: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Stan Lee Belgeseli


Joe ve Anthony Russo kardeşler, çizgi roman sektörünün efsane ismi Stan Lee hakkında bir belgesel üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Belgeselin nerede ve ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil.

”Stan Lee’yi çok seviyoruz ve Avengers: Endgame’in son yer aldığı film olması inanılmaz derecede özel. Stan Lee’nin hayatı bizi çok etkiliyor ve Marvel Comics tarihindeki çalışmaları ile ilgili bir şey geliştiriyoruz. Fakat bunu sunmaya ya da hakkında konuşmaya hazır değiliz. Bir belgeselden çok daha fazlası olacak.” Anthony Russo

Stan Lee

Sabrina Uyarlaması Yolda


Nick Drnaso’nun psikolojik çizgi romanı Sabrina, film veya dizi olarak geliştirilecek. Projenin başında ise The Martian ve Daredevil’dan tanıdığımız senarist/yapımcı Drew Goddard yer alacak. Geliştirilecek projenin vizyon tarihi açıklanmadı.

Jane Foster Artık Valkyrie


Kısa zaman önce Mjolnir’e veda eden Jane Foster, dolu dizgin geçecek Temmuz ayında Valkyrie olarak yeni bir başlangıç yapacak. Serinin yazarlığını Al Ewing ile Jason Aaron ikilisi yapacak, çizimler Cafu‘dan gelecek. Başlamadan önce şu sıralar devam eden ‘War of the Realms’ hikayesine göz atmayı unutmayın.

”Valkyrie # 1’de bir replik var: ‘Thor bir tanrı, Valkyrie ise bir rütbe.’ Jane, nasıl bir Thor olacağını biliyor ancak Valkyrie, yaşam ve ölüm için savaşan ve ikisi arasında dengeyi sağlayan bir savaşçı. Bu kutsal bir görev ve beraberinde ek yetenekler ile sorumluluklar getiriyor. Yeni bir Valkyrie neslinin ilki olarak Jane, bu görevin ne olacağına kendisi karar vermesi gerekiyor ve bu, seride keşfedeceğimiz şeyin büyük bir parçası.” Yazar Al Ewing

 Mahmud Asrar & Matthew Wilson


Russell Dauterman

X-Men: Dark Phoenix


FOX yapımı X-Men filmlerinin yayın tarihi belirsiz New Mutants ile birlikte son filmi olacak olan X-Men: Dark Phoenix’in son fragmanı yayınlandı. Film, 7 Haziran 2019’da vizyona girecek.


Space Bandits


Son yıllarda Netflix’te uyarlanması için çizgi roman eseri üreten Mark Millar, bunlara bir yenisini daha ekledi. 3 Temmuz’da başlayacak bilim-kurgu çizgi romanı Space Bandits, film veya dizi olarak uyarlanacak.

Disney Plus


Disney Plus, 12 Kasım 2019’da yayın hayatına başlayacak ve aylık 6,99 dolar olacak.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen konferans sırasında Disney Plus uygulamasının özellikleri, geliştirilen Marvel projeleri, eklenecek filmler ve tarihleri ile ilgili irili ufaklı detaylar paylaşıldı. Yayın servisinin işleyişini kapsayan detayları ve çizgi roman eksenli projelerden son gelişmeleri derledik. Daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Iain Glen


Yeni sezon çekimleri devam eden Titans dizisinin kadrosuna Game of Thrones dizisindeki Jorah Mormont rolü ile hatırlanan usta aktör Iain Glen dahil oldu. Usta isim, yaşlı Bruce Wayne karakterine hayat verecek.

Hawkeye


Variety‘nin haberine Marvel, Disney Plus platformuna özel olarak Jeremy Renner’ın başrolünde olacağı ve Clint Barton ile Kate Bishop’a odaklanacak bir mini dizi üzerinde çalışıyor. Resmi bir duyuru henüz gelmedi.

Elveda B.P.R.D.


Yazar/Çizer Mike Mignola, Hellboy’un vizyona girişinden ve hem gişede hem de incelemelerde çakılışından kısa bir süre sonra, B.P.R.D. serisinin final yaptığını açıkladı.

”Bugün B.P.R.D.’nin son sayısı, 25 yıl önce başlattığımız hikayeyi tamamladı. Bütün bu yıllar boyunca seriye katkı sağladığı için teşekkür edilecek çok insan var.” Mike Mignola

The Punisher: Kill Krew


Bildiğiniz gibi, kısa bir süre önce çizer Juan Ferreyra ile bir röportaj gerçekleştirdik. Çizere son sorumuz bir sonraki projesinin ne olacağıydı. Kendisini çok sevdiği bir Marvel Comics karakteri olduğunu söylese de yanıtsız bırakmak zorunda kalmıştı. Ve geçtiğimiz gün bu karakterin The Punisher olduğunu öğrendik.


5 sayılık mini serinin yazarlığını Deadpool ve Analog gibi başlıklardan tanıdığımız Gerry Duggan, çizerliğini ise Juan Ferreyra yapacak. İlk sayı Temmuz’da yayınlanacak.


The Punisher: Kill Krew #1

Doomsday Clock


Haftalık olarak düzenli bir şekilde ertelenen Doomsday Clock #10, 6. kez ertelendi. Seri 2017’de başlamıştı. İlk olarak 27 Mart olarak belirlenen çıkış tarihi, 22 Mayıs‘a ertelenerek toplamda 9 haftalık bir erteleme yaşadı.

Marvels Epilogue


Marvel Comics, 1994’de başlayan Marvels serisinin 25. yılını kutlamak amacıyla Temmuz ayında Marvels Epilogue #1 adlı tek atışlık bir seri yayınlayacak.

Özel sayıyı Kurt Busiek yazacak, Alex Ross ise çizecek. 1970’lerde geçecek hikayenin merkezinde Phil Sheldon olacak ve New York’ta mutantlar ile sentineller arasında gerçekleşen savaşa şahit olacak.

Alex Ross

Krypton


Uzun süredir sessiz sedasız geliştirilen Krypton dizisi, 10 bölümden oluşacak 2. sezonuyla 12 Haziran’da dönüyor. Yeni sezonda Doomsday, Brainiac, Lobo ve daha birçok karakteri göreceğiz.

The Gifted


Legion’ın ardından bir X-Men dizisi daha iptal edildi. FOX, 2. sezonu yayınlanan The Gifted dizisinin fişini çekti. Deadline’ın haberine göre Disney, diziye kendi platformunda devam edebilir.