Fantastik Gazete #14: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Warner Bros, Aquaman’in gişe başarısından sonra DC Sinematik Evreni’ne ağırlık verecek. Bu hedef doğrultusunda, çekimleri ertelenen Fantastic Beast’in nedeni olarak The Flash filmi gösteriliyor. Warner Bros Başkanı Toby Emmerich:


”Şu aşamada hepimiz, köşeyi dönmüş gibi hissediyoruz. Marvel’ın el kitabı yerine, daha farklı olan DC Comics el kitabı ile yola devam ediyoruz. Paylaşılmış bir evrene daha az odaklanıp, kendi içerisinde hikayeler anlatan filmler çekmeye başladık. Her filmin kendi denklemi ve özgünlüğü var. Politikamız hakkında bir şey söylemek zorunda olsaydınız, bunun yönetmenler ile ilgili olması gerekir.”

Dün 2. sezonuyla Netflix’te yayına giren The Punisher’ın başrolü Jon Bernthal, dizinin iptal olmasıyla ilgili bir sorunu olmadığını söyledi:


”Durumun gerçekliğini biliyorum ve bununla barışık bir haldeyim. Sadece kontrol edebileceğim şeyler için endişeleniyorum. Karakteri oynarken, elimden gelenin en iyisi yapmak için uğraşıyorum fakat bu işte kontrol edemediğimiz çok şey var. Bu işlerde ne olursa olsun, kararlar davet edilmediğim odalarda veriliyor ve bu benim için sorun değil.”


Screen Rant’e konuşan yazarlar Paul Wernick ve Rhett Reese, X-Force’un Deadpool 3’ten önce yayınlanma ihtimalinin olduğunu söyledi.


Rhett: ”Oluşturduğumuz kronolojiye göre X-Force, Deadpool 3’ten önce gelecek. Iron Man 1, Iron Man 2, The Avengers ve Iron Man 3 gibi. X-Force filmini biz yazmıyoruz, Drew Goddard tarafından yazılıyor ve yönetiliyor. En azından şimdilik durum böyle.”


Paul: ”Ryan Reynolds ile sürekli iletişim halindeyiz, metin ve sözlü olarak geri dönüşlerini alıyoruz. Deadpool 3 aklımızda bir yerlerde duruyor ama öncelik X-Force’a ait.”

DC Comics, Target şirketi ile bir çizgi roman anlaşması imzaladı. Bu anlaşma doğrultusunda DC Primal Age başlığı altında 100 sayfalık ‘Giant’ adlı sayılar basılacak. İlk sayı içerisinde Marv Wolfman, Louise Simonson ve Jerry Ordway’den hikayeler yer alacak.

Vault Comics, iskandinav kadın karakterlerin merkezde olduğu ve 6. sayısı ile iptal edilen Heathen serisini geri döndürüyor. Serinin yazarlığını Natasha Alterici, çizerliğini Ashley Woods yapacak. 7. sayı Haziran 2019’da.

  1. Spider-Man: Far From Home fragmanı, 24 saat içerisinde 130 milyon görüntülenmeye ulaşarak Sony’nin en çok izlenen fragmanı oldu. Film 5 Temmuz 2019’da.

  2. Aktör RJ Cyler, DC Universe yapımı Swamp Thing dizisinin kadrosuna dahil oldu. Rolü açıklanmadı.

  3. Avengers: Endgame’in ek çekimleri devam ediyor. Zoe Saldana ile Karen Gillan, çekimler için geri döndü. Film 26 Nisan 2019’da vizyona girecek.

  4. Aquaman, dünya çapında 1 milyar dolara ulaşarak DC Sinematik Evreni’nin en fazla gelir elde eden filmi oldu.

  5. Yazar Tom King, Amerika’nın Annapolis şehrinde hükümetin kapanmasıyla birlikte işsiz kalan çalışanlara ücretsiz çizgi romanlar hediye etti.

Geeks Worldwide’ın haberine göre, Ava DuVernay’in yönetmen koltuğunda oturduğu New Gods filmi, Scott Free ile Big Barda’ya odaklanacak. Aynı zamanda habere göre, filmin ana kötüleri Granny Goodness ile Female Furies olacak.

Marvel Comics, 80. Yıldönümü kapsamında 1973’te yayınlanan War is Hell sayısını yeniden basacak. 23 Ocak’ta yayınlanacak sayı içerisinde Howard Chaykin, Edgar Delgado ve Phillip K. Johnson’dan yeni bir hikaye yer alacak.

DC Comics & Waltmart iş birliği devam ediyor. ‘Giant’ adlı 100 sayfalık sayılar arasına The Flash, Wonder Woman, Justice League of America, Teen Titans ve Titans başlıkları dahil oldu. Bu sayılar içerisinde yeni hikayeler ve eski çalışmalar yer alacak. Sayılar 17 Şubat’ta yayınlanacak.

Yazar & Çizer Brad Walker, Detective Comics serisini #1001. sayı ile birlikte kısa bir süre devralacak.

”1001. sayı ile birlikte dostlarım Peter J. Tomasi, Andrew Hennessy ve Nathan Fairbairn’in yanına dahil oluyorum. Arkham Knight karakterini DC Comics evrenine dahil edeceğiz, bu çok heyecan verici.”

Detective Comics #1001

Charlie Cox, Daredevil’ın iptali üzerine yeni açıklamalarda bulundu.


”Çok teşekkür ederim. Bizi bu kadar önemsemeniz harika ve bu çok zor bir durum çünkü karakteri çok seviyorum. Hayal kırıklığı içerisindeyim, üzgünüm ve kızgınım.

Umutlanmamaya çalışıyorum çünkü internet üzerinden imzalanan bir dilekçenin çok etki yaratacağını sanmıyorum ama büyük bir çoğunluğa ulaşırsak, belki bu kararları alan insanlar bir şeyler yapabilir.”

Forbes yazarı Mark Hughes, 2 senedir geliştirilen Supergirl filminin önümüzdeki yıllarda vizyona gireceğini söyledi.

“Supergirl, yakın zamanda kendi filmine kavuşacak ve duyduğuma göre, evren içerisindeki Kripton bayrağını bir süre taşıyacak.”