Fantastik Gazete #13: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Yine yoğun bir hafta, yine birçok gelişme. İçeceklerinizi alın, haftaların gelişmelerine dalalım!


Observer’ın haberine göre ek çekimlere giden ve ertelenen X-Men: Dark Phoenix, Century Fox’a 200 milyon dolardan fazla bir bütçeye mal oldu. Dark Phoenix, 7 Haziran 2019’da vizyona girecek.

Discussing Film’in haberine göre, ilk 2 Thor filmi ile Agents of SHIELD dizisinde gördüğümüz Lady Sif, Disney Plus servisinde kendi dizisine kavuşuyor. 6-8 bölümden oluşması beklenen diziyle ilgili herhangi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Thanos serisi geliyor. Limitli serinin yazarlığını Tini Howard, çizerliğini Ariel Olivetti yapacak. Serinin merkezinde Gamora ile Thanos olacak. İlk sayı Nisan 2019’da.

  1. Disney Plus özel dizisi Vision & Scarlet Witch’in senaryosunu Captain Marvel yazarı Jac Schaeffer kaleme alacak.

  2. We Got This Covered’ın haberine göre Warner Bros, 15 Eylül 2018’de yayın hayatına başlayan DC Universe servisinin kullanıcı sayısından memnun değil. Yayın servisi henüz Amerika dışına açılamadı.

  3. Aktrist Hong Chau, kilit bir rol ile HBO yapımı Watchmen dizisinin kadrosuna dahil oldu. 2019’da başlayacak olan diziden kısa bir tanıtım da yayınlandı.


Hollywood Reporter’ın haberine göre, geçtiğimiz ay senaryosu Matt Reeves tarafından Warner Bros’a teslim edilen Batman filminin çekimleri, 2019 Kasım ayında başlayacak. Ben Affleck’in Batman durumu belirsiz.

Aquaman, dünya çapında 978 milyon dolara ulaşarak Dark Knight Rises ile The Dark Knight’ın ardından en fazla gelir elde eden 3. DC Comics filmi oldu. Filmin yakında 1 milyar doları geride bırakması bekleniyor.

Yazar Daniel Ricthman’ın haberine göre Gambit, Dr. Doom, Multiple Man, Silver Surfer, Kitty Pryde ve X-Force filmleri iptal edildi. Aynı zamanda New Mutants, 21st Century Fox’un X-Men macerasının son filmi olacak.

The Punisher 2. sezon fragmanı yayınlandı. Yeni sezon, 18 Ocak 2019’da Netflix’te.


7 Ocak’ta biletleri satışa çıkan Captain Marvel, Marvel Sinematik Evreni’nin ön satışlarda en fazla gelir elde eden 3. filmi oldu. 8 Mart 2019’da vizyona girecek filmin açılışı 140 milyon dolar ile yapması bekleniyor.


Venom devam filmi geliyor. Filmin senaryosunu yine Kelly Marcel kaleme alacak. Tom Hardy ile Woody Harrelson’ın başrolü Michelle Williams ile paylaşması bekleniyor. Filmin yönetmeni ise henüz belli değil.

Hollywood Reporter’ın haberine göre Akademi, sunucusuz kalan 91. Oscar Ödülleri’nde Avengers oyuncuları Robert Downey Jr, Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson’a yer vermek istiyor.

Dünya çapında 279 milyon dolara ulaşan Spider-Man: Into The Spider-Verse, ‘En İyi Animasyon’ dalında Altın Küre ödülünün sahibi oldu. Öte yandan, Spider-Verse karakterlerine özel filmlerin geleceğini biliyoruz fakat Sony, bu karakterlerin dizisini de yapmak istiyor. Anlaşılan uzun bir süre daha Spider-Verse hayatımızda olmaya devam edecek!

Revenge of the Fans’in haberine göre Warner Bros, Batman: Long Hallowen ile Superman: Red Son animasyon yapımları üzerinde çalışmaya başladı. Resmi bir doğrulama henüz gelmedi.