Fantastik Gazete #12: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Yine dolu dolu geçen ve Spider-Man: Into the Spider-Verse ile hayatımızı güzelleştiren bir haftayı geride bıraktık. İçecekleri kapın, haftaların gelişmelerine bakalım!


David Harbour’un başrolde olduğu Hellboy filminden ilk fragman yayınlandı: 12 Nisan 2019.


Eski Walt Disney Strateji Sorumlusu Kevin Mayer: ”Netflix yapımı Marvel dizileri, kaliteli içeriklerdi. Henüz bu konuyu masaya yatırmadık ama bu dizilerin geri dönme ihtimali var.”

DC Comics, Border Town serisini yazar Eric M. Esquivel’e yöneltilen cinsel taciz suçlamaları nedeniyle iptal etti. Aynı zamanda Nightwing serisinden de alınan Yazar, bu suçlamaları kabul etmedi: ”Asla sanıklardan bir tanesi olacağımı tahmin etmezdim. Bu iddialar konusunda spekülasyon yapmayacağım ama suçlamaların sahte olduğunu açıkça belirtmek istiyorum.”

Benjamin Percy ile Juan Ferreyra’nın ayrılığı sonrası ritim tutturamayan Green Arrow, Mart’ta yayınlanacak 50. sayı ile birlikte sona erecek. Oliver ile Dinah’ın hikayesi şimdilik Heroes In Crisis ve Justice League: No Justice serilerinde devam edecek. Serinin eş yazarı Jackson Lanzing: ”Green Arrow #50 serinin son sayısı olacak. Oliver ve Dinah için uzun bir yolculuk oldu ama evrenin başka planları var. Çok havalı ve çılgın planları.”

Yazarlığını Brian K. Vaughan, çizerliğini ise Cliff Chiang’ın yaptığı Paper Girls serisi, 6 Mart 2019’da yayınlanacak #26. sayı ile birlikte sona erecek.

DC Universe özel yapımı olan Stargirl dizisi sessiz sedasız oyuncu alımlarına devam ediyor. 2019’da yayınlanacak dizide Justice Society of America’yı göreceğiz. Dizinin kadrosuna son dahil olan isimler;

  1. Joy Osmanski, Tigress

  2. Neil Hopkins, Sportsmaster

  3. Nelson Lee, Dragon Lord

  4. Brian Staph, Wildcat

  5. Henry Thomas, Dr. Mid-Nite

5 yıl aradan sonra 4 Ocak 2019’da geri dönecek ve haftalık olarak yayınlanacak olan Young Justice: Outsiders’tan yeni bir görsel yayınlandı. Yeni sezon, 26 bölümden oluşacak.

Transformers evreni taze başlangıca gidiyor. Serinin yazarlığını Brian Ruckley, çizerliğini ise Angel Hernandez ve Ron Joseph ikilisi yapacak. İlk sayı Mart 2019’da yayınlanacak. Hasbro’nun Küresel Yayınlar Başkan Yardımcısı Michael Kelly: ”Transformers’a aşina olmayan okuyucular için erişilebilir ve çekici olan bir hikaye yazmak için heyecan duyuyoruz. Aynı zamanda uzun zamandır hayranlarımızın istediği derinliği ve dramayı da devam ettiriyoruz. Bu büyük bir sorumluluk ancak doğru ekip ve karakterlere sahibiz.”

1970’lerin televizyon karakteri The Six Million Dollar Man, Mart 2019’da çizgi roman olarak geri dönüyor. Serinin yazarlığını Christopher Hastings, çizerliğini David Hahn yapacak.

Prodüksiyon bütçesi 160 milyon dolar olan Aquaman, dünya çapında 332 milyon dolara ulaştı. Film, aynı zamanda Çin’de 209 milyon dolar gelir elde ederek Warner Bros’un Çin’de en fazla kazanan yapımı oldu. Film Türkiye’de 28 Aralık’ta vizyona girecek.

Marvel Comics’in yeni büyük olayı War of the Realms hikayesinden yeni bir görsel yayınlandı. Hikaye Nisan 2019’da başlayacak.