Fantastik Gazete #11: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Daredevil’ın iptali ile bozulan ruh halimiz, yüzümüze fırlatılan Avengers: Endgame fragmanı ile yerini neşeye bıraktı. İçecekleriniz alın, haftanın gelişmelerine göz atalım.


İlk Avengers: Endgame fragmanı yayınlandı ve filmin 3 Mayıs 2019 olan vizyon tarihi, 26 Nisan olarak değiştirildi.


Warner Bros, Plastic Man filmi için çalışmalara başladı. Aksiyon türünde olacak filmin senaryosunu Amanda Idoko kaleme alacak. Film ile ilgili herhangi bir vizyon tarihi ve yönetmen detayı paylaşılmadı.

Charlie Cox, Entertainment Weekly dergisine Daredevil’ın iptali ile ilgili açıklamalarda bulundu.

”Anlatacak çok şeyimiz vardı. Dizinin iptal edilme gerekçesini anlasam da çok üzgünüm. Sektör böyle işliyor ama öte yandan bu karakterler insanlara çok şey ifade ediyor. Bir daha Matt Murdock’a hayat veremeyeceğimi düşünmek çok garip hissettiriyor çünkü bu karakter, son dört buçuk yıldır hayatımın büyük bir parçasıydı.
Ekranda gördüklerinizden anlayacağınız üzere, benim için yapması çok eğlenceli bir iş oldu. Tüm bu dublörler ve dövüş koreografisiyle birlikte, bunun gerçekten eğlenceli bir fiziksel yönü de var.
Bu haber henüz çok yeni ve birçok insan için acı verici. 4. sezon için konuştuğumuz fikirler için gerçekten heyecanlıydım ama bu konuştuklarımızı insanlar bilseydi, onlara çok da yardımcı olmazdım. Sahte bir umut aşılamak istemiyorum. Şu an için hiçbir şey bilmiyorum ama belki bir gün butona tekrar basabiliriz.”

DC Sinematik Evreni belirsizliğini koruyor. Henry Cavill ile Ben Affleck söylentilerinden sonra Lois Lane karakterine hayat veren Amy Adams da neler olup bittiğinden habersiz. Aktrist, Variety dergisine konuştu.


”Sanırım artık DC Sinematik Evreni’nde yer almıyorum. Galiba evreni yeniliyorlar ama detayları bilmiyorum.”

76. Altın Küre Ödülleri’nde Black Panther ‘En İyi Görsel’ dalında, Spider-Man: Into the Spider-Verse ise ‘En İyi Animasyon’ dalında aday gösterildi.

  1. Tom King, Temmuz 2019’da yayınlanacak Batman #75 ile adını henüz açıklamadığı bir hikayenin başlayacağını ve #105. sayıya kadar devam edeceğini söyledi. Hikayenin bitimi, aynı zamanda Tom King’in Batman yolculuğunun sonu olacak.

  2. Marvel, Shang-Chi filmi için çalışmalara başladı. Filmin senaryosunu Dave Callaham kaleme alacak. Yönetmen belirsiz.

  3. Joaquin Phoenix’in başrolünde olduğu Joker filminin çekimleri tamamlandı. Film 4 Ekim 2019’da vizyona girecek.

Yeni Captain Marvel fragmanı yayınlandı: Film 8 Mart 2019’da vizyona girecek.


  1. Saga, Y: The Last Man ve Paper Girls gibi serilerin yazarı Brian K. Vaughan, Legendary Stüdyoları ile sinema ve televizyon anlaşması imzaladı. Brian, uyarlamalar dışında Legendary’nin özel içeriklerinde de yer alacak.

  2. Amazon, Catherynne M. Valenta tarafından yazılan The Refrigerator Monologues adlı çizgi romanı Deadtown adıyla kadın süper kahraman dizisi olarak uyarlayacak. Senaryoyu Shauna Cross yazacak.

  3. Hollywood Reporter’ın haberine göre Warner Bros, Aquaman devam filmi için çalışmalara başladı.

  4. LEGO: Batman ve Nightwing filmlerinin yönetmeni Chris McKay, LEGO Batman 2 için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

2018 Oyun Ödülleri sırasında Nintendo, Switch özel oyunu Marvel Ultimate Alliance 3: Black Order’ı duyurdu. Yayın tarihi henüz açıklanmadı.

Margot Robbie, Birds of Prey: The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn başlığı hakkında konuştu. Filmin çekimleri 2019’un ilk aylarında başlayacak.

”Film çok ciddi bir film değil, bu yüzden başlığın bunu yansıtması gerektiğini düşündük.”

Jason Momoa, Ben Affleck ile Henry Cavill belirsizliği hakkında konuştu;.


”Bu sadece onların kariyerlerinde bulundukları bir konum. Zaten halihazırda 3 filmde yer aldılar ve insanlar başka bir yolda devam etmek isteyebilirler. Eğer ben de istersem… oh, ben de üç filmde yer aldım?!
Henry sadece biraz alanını genişletmek istiyor. Ben Affleck ise yaşına göre harika bir yönetmen ve yeterince başarılı olmuş bir isim. Onlar adına konuşamam ama Justice League’de çok güzel zamanlar geçirdim.”