Fantastik Gazete #10: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Aquaman ile Spider-Man: Into the Spider-Verse’ün olumlu basın yorumları ile keyifli başlayan hafta, Daredevil’ın üzücü iptali ile tatları kaçırdı.


Guillermo del Toro, ilk Avengers filminden sonra ABC kanalı için Hulk dizisini kaleme almıştı fakat proje daha sonra iptal edilmişti. Geçtiğimiz günlerde ise yönetmen, hem Hulk dizisinin hem de yaklaşık 3 yıl önce ayrıldığı Justice League Dark filminin senaryolarının tamamlandığını duyurdu.

Uzun zamandır Batgirl ile Supergirl yapımları üzerinde çalışan Warner Bros, Deadline’ın haberine göre Zatanna filmi üzerinde de çalışıyor olabilir. Henüz stüdyo tarafından bir doğrulama gelmedi.


Haber içerisinde, bu yapımların The Flash ve Superman odaklı filmlerin önüne geçtiği ve bu karakterlerin Warner Bros bünyesinde değer kaybettiği de belirtildi. Warner Bros, Ezra Miller’ın yoğun takvimi nedeniyle The Flash filminin prodüksiyon tarihini 2019’un son aylarına, vizyon tarihini 2021’e ertelemişti. Henry Cavill’ın Superman durumu ise belirsizliğini koruyor.

Netflix, Ekim ayında 3. sezonuyla ses getiren Daredevil dizisini iptal etti.


”Hayranlar için acı verici olsa da, dizinin son sezonundan gurur duyuyoruz. Başta yazar Erik Oleson ile Charlie Cox olmak üzere herkese çok teşekkür ederiz. Daredevil, Marvel’ın gelecek projelerinde yaşamaya devam edecek.”

Daredevil oyuncularının ve yazarlarının yanı sıra dizinin yapımcısı Sam Ernst de diziye bizleri üzen bir cümle ile veda etti.


‘Daredevil yazar odasında iptal haberini almak çok garipti. Duvar, Daredevil’ın 4. sezonu için planladığımız şeylerden oluşuyordu ve hepsi harikaydı. Size birçok şey göstermek istiyorduk. Ah, bu sektör.”

Daredevil’ın kaderi diğer Netflix yapımı Marvel dizileri gibi belirsiz. Halihazırda 3. sezonu çekilen Jessica Jones ile 2. sezonu hazırlanan The Punisher’ın da aynı kaderi paylaşması bekleniyor.

Warner Bros, Blue Beetle filmi için çalışmalara başladı. Filmin senaryosunu Gareth Dunnet Alcocer kaleme alacak. Filmin ana karakteri ise Daniel Garrett veya Ted Kord değil, Jaime Reyes olacak. Film için herhangi bir vizyon, bütçe veya oyuncu detayı verilmedi.

Elizabeth Olsen ile Paul Bettany’nin başrolünde olacağı Disney Plus özel dizisinin adı belli oldu: ‘Vision & Scarlet Witch’. Mini dizi 2019’da başlayacak.

  1. Captain America: Civil War’da Baron Zemo olarak karşımıza çıkan Daniel Brühl ile Game of Thrones dizisinde Tywin Lannister karakterine hayat veren Charles Dance, Kingsman devam filminin kadrosuna dahil oldu. I. Dünya Savaşı sonrasını anlatacak olan film 9 Kasım 2019’da vizyona girecek.

  2. AMC, DC Vertigo serisinden uyarlanan Preacher dizisine 4. sezon onayı verdi. Yeni sezonun çekimleri 2019’da başlayacak.

  3. Dark Horse Comics’in Black Hammer adlı serisinden uyarlanacak olan dizinin pilot bölümünü aynı zamanda serinin yazarı olan Jeff Lemire kaleme alacak.

14 Aralık’ta vizyona girecek olan Spider-Man: Into the Spider-Verse ile birlikte evren genişleyecek. Sony, başta Spider-Gwen, Spider-Woman ve Silk olmak üzere birçok animasyon filmi üzerinde çalışmalara başladı. Filmin basın yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Collider’a açıklamalarda bulunan J.K. Simmons, Jim Gordon geleceği hakkında da konuştu.


”Herhangi bir şey değişmedi. Medya önünde anlatamayacağım bir şekilde görüşmeler devam ediyor. Bildiğim kadarıyla yakın gelecekte bir fırsat görünmüyor ama ben iyimser olmaya devam ediyorum.”

Hellboy’dan yeni bir görsel yayınlandı. Film 12 Nisan 2019’da vizyona girecek. Yönetmen Neil Marshall, filmin Guillermo del Toro’nun Hellboy filmlerine oranla daha vahşi ve kanlı olacağını söyledi.


Venom, dünya çapında 822 milyon dolara ulaşarak bu sene vizyona giren Deadpool 2 ile Ant-Man & The Wasp’ı geride bıraktı. Film, aynı zamanda 11 Marvel ve 4 DC Sinematik Evreni yapımından daha fazla gelir elde etti.


Sony, 10 Temmuz 2020 ile 2 Ekim 2020 tarihlerine 2 Marvel filmi ekledi. Filmlerin adı henüz açıklanmasa da tahminler Morbius ve Venom devam filmi olduğu yönünde.