Ekim Ayında Ne Okusak?

Ekim ayında Dead Eyes ile 90’ların noir ve tehlikeli şehirlerine, Killer Smile ile Joker’in iç korkutucu dünyasına giriş yapacağız.


Dead Eyes


Hayatının aşkının kaçırılması üzerine emeklilikten geri dönen Dead Eyes lakaplı efsanevi gangster, 90’ların tehlikeli şehri Boston’da sevgilisini mafyanın elinden kurtarmaya ve intikamını almaya çalışacak. Karanlık şehrin dar sokaklarında geçecek seriyi Analog ve Deadpool yazarı Gerry Duggan kaleme alacak, usta sanatçı John McCrea ise çizecek. İlk sayı 2 Ekim‘de.

Black Terror


2 Ekim‘de başlayacak Black Terror, suçla olan savaşına geri dönmek isteyen eczacı Bob Benton’ın depresif ve trajik hayatını anlatacak. Eserin yazarlığını Moon Knight yazarı Max Bemis, çizerliğini genç sanatçı Matt Gaudio yapacak.

Batman’s Grave


Uzun yıllar sonra tekrar bir araya gelecek Transmetropolitan yazarı Warren Ellis ile Batman çizeri Bryan Hitch, 12 sayılık Batman’s Grave serisini kaleme alacak. 9 Ekim‘de başlayacak hikaye, Batman’in dedektiflik tarafına odaklanacak.

Doctor Doom


Yazar Christopher Cantwell ile çizer Salvador Larroca‘nın kaleme alacağı Doctor Doom, yapay zeka kara deliğin tehlikelerine karşı mücadele verdiği sırada gerçekleşen saldırı sonucunda baş şüpheli haline gelen Von Doom’un iç dünyasını ve adını ‘temize’ çıkarma çabasını anlatacak. Aylık olarak yayınlanacak serinin ilk sayısı 9 Ekim‘de çıkış yapacak.


X-Men


Powers of X ve House of X ile X-Men dünyasını başarılı bir şekilde yeniden şekillendirmeye başlayan Jonathan Hickman, 16 Ekim‘de başlayacak X-Men serisini yazacak. Eserin çizimlerini ise X-Men’e aşina sanatçı Leinil Yu yapacak.

Joker: Killer Smile


Eisner ödüllü isimler Jeff Lemire ile çizer Andrea Sorrentino‘dan gelecek Joker: Killer Smile, Joker’in Arkham’da Lemire ve Sorrentino tarafından yaratılan karakter, akıl sağlığı uzmanı Ben Arnell ile birlikte geçirdiği terapi sürecini anlatacak. Yetişkin okuyuculara seslenecek eserin ilk sayısı 30 Ekim‘de.