Disney Plus, 12 Kasım 2019’da Yayın Hayatına Başlayacak!

Walt Disney’in yayın sektörünü etkileyecek girişimi Disney Plus, 12 Kasım 2019’da yayın hayatına başlayacak ve üyelik bedeli 12 Nisan 2019 dolar kuru ile aylık olarak 40, yıllık olarak ise 401 Türk Lirası olacak.

Dün sabaha karşı gerçekleştirilen konferans sırasında Disney Plus uygulamasının özellikleri, geliştirilen diziler, eklenecek filmler ve tarihleri ile ilgili irili ufaklı detaylar paylaşıldı. Yayın servisinin işleyişini kapsayan detayları ve çizgi roman eksenli projelerden son gelişmeleri derledik.It all starts on November 12. For more info: https://t.co/RD04P7jdAT #DisneyPlus pic.twitter.com/M1QI7qkH5p — Disney (@Disney) April 12, 2019

Disney Plus

Walt Disney, Disney Plus platformunu belirli adımlar ile 2020 yılı içerisinde Amerika bölgesinin tamamına, 2021 yılının sonuna kadar ise tüm dünyaya ulaştırmayı hedefliyor.

Diğer yayın servislerinde olduğu gibi Disney Plus’ta da herhangi bir reklam olmayacak ve içerikler çevrimdışı olarak tüketilebilecek.

Disney Plus – Walt Disney

Marvel Sinematik Evreni

Captain Marvel, Thor: Dark World ve Iron Man başta olmak üzere bütün Marvel Sinematik Evreni yapımları platformun ilk haftalarında yayın servisinde yerini alacak.

Konferans sırasında konuşan Kevin Feige, platforma özel olarak geliştirilen dizilerin sinematik evren içerisinde önemli bir konuma sahip olacağını vurguladı;

”Bunlar yeni ve devam eden hikayeler olacak. Bu diziler, hem Marvel Sinematik Evreni’nde geçen önemli hikayeler anlatacak hem de büyük ekranın geleceğinde etkisi hissedilecek kadar önemli olacak.”

WandaVision

Elizabeth Olsen ile Pault Bettany, adı WandaVision olarak açıklanan dizinin başrollerini paylaşacak. Dizi için herhangi bir yayın tarihi açıklanmadı.

Kevin Feige, dizinin limitli bir projenin ötesine geçebileceğinin sinyalleri verdi;

”Bu hikaye, kesinlikle beklenmedik ve şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıktı. Aynı zamanda uzun süreli olarak yapabileceğimiz bir proje.”

Paul Bettany & Elizabeth Olsen

Loki

Resmi olarak duyurulan bir başka Marvel yapımı ise Tom Hiddleston’ın başrolünde yer alacağı Loki dizisi oldu. Walt Disney, net bir yayın tarihi vermese de diziyi platformun ilk 2 yılı içerisinde yayınlamak istiyor.

Tom Hiddleston

Winter Soldier & Falcon

Anthony Mackie ile Sebastian Stan’ın başrollerini paylaşacağı Falcon & Winter Soldier dizisi, Disney Plus’ın ilk yılı içerisinde yayınlanacak. Hikaye özelinde herhangi bir detay paylaşılmadı.

Anthony Mackie & Sebastian Stan

What If?

Marvel Comics’in ‘What If?’ adlı çizgi romanlarından animasyon olarak uyarlanacak aynı isimli antoloji dizisi, 2020 yılından önce yayınlanacak ve ilk bölümün konusu ‘Ya Peggy Carter, Steve Rogers’ın yerine serumu içip Howard Stark’ın yaptığı zırh ile II. Dünya Savaşı’na katılsaydı?’ olacak.


İptal edilen Netflix yapımı Marvel dizilerinin geleceği ile geliştirilen Hawkeye dizisi hakkında konuşmayan Kevin Feige ‘Bu içerikler, Marvel filmlerinden beklediğiniz kalitede olacak’ sözünü verdi.


Disney Plus, 12 Kasım 2019’da yayın hayatına başlayacak ve aylık olarak 6.99 dolar, yıllık olarak ise 69.99 dolar olacak.


Kaynak: Disney & The Hollywood Reporter