DC Universe Servisinde Olmasını İstediğimiz 5 Yapım!

Amazon, Hulu, Netflix ve şimdi de DC Universe. Kendi adımıza söylemeliyiz ki uzun zamandır Warner Bros ve DC’nin aldığı en iyi karar. Bu tarz bir platforma arşiv anlamında ihtiyaç vardı. Ek olarak bu durum, yapılan işlere daha fazla bütçe ve özgünlük tanıyacak. Şu ana kadar 3 live-action ve 2 animasyon dizisi olmak üzere toplam 5 yapım duyuruldu. Hiç şüphesiz ki devamı gelecek. Peki, bu devam yapımları neler olmalı? Bunun cevabını vermeye çalıştık!


Green Lantern Corps (Animasyon)


2011 yapımı Green Lantern filmi ile aynı yıl yayın hayatına başlamış ve 2 sene sürmüş bir Green Lantern Corps animasyon dizisi vardı bildiğiniz gibi. Çizim tarzı ile eleştiri konusu olsa da elimizde bir tek bu var dedik ve uslu uslu izlemiştik o dönem. Dizi ile aynı yıl yayınlanan Green Lantern: Emerald Knigts filminden sonra ne elimize Green Lantern odaklı bir film, ne de dizi geçti. Bu yıl içerisinde yayın hayatına başlayacak olan DC Universe yayın servisi ile artık Oa’nın derinliklerine inme zamanımız geldi. Biz artık pilot Hal Jordan, ressam Kyle Rayner, fütursuz Guy Gardner ve karizmatik John Stewart istiyoruz!


Green Lantern Corps.jpg


New Gods (Animasyon)


Yönetmen Ava DuVernay ile geliştirilme aşamasında olan New Gods, 1971’de efsane isim Jack Kirby tarafından hayatlarımıza sokuldu. ‘Yeni Tanrılar’ Orion, Mister Miracle, Darkseid, Big Bear, Fastbak gibi karakterlerin etrafında şekilleniyor. Bir iki isim dışında hepsi sıkı çizgi roman okuyucuları dışında çok tanıdık olmayan yüzler. Halihazırda geliştirilen bir film var, yapın bir Mister Miracle ve Big Barda etrafında şekillenen animasyon dizisi. Hem biz çizgi roman panellerinden fırlamış olan sahneleri izlerken zevkten dört köşe olalım, hem de bu karakterleri yeni kitle ile buluşturun. Ne dersin sevgili DC?


New Gods.jpg


Justice League (Animasyon)


Listenin olmazsa olmazı. 2004-2006 yılları arasında yayınlanmış olan Justice League Unlimited dizisi sadece o yıllar arasında sınırlı kalmadı. Günümüzde bile örnek olarak gösteriyor, tekrar açıp izliyoruz. Geçtiğimiz senelerde Justice League’i merkezine alan yapımlar olmadı değil ancak Unlimited gibisi gelmedi. DC Universe platformu ile birlikte başka maceralara atılma vakti geldi.


Justice League.jpg


Question (Live-Action)


DC Universe servisi Swamp Thing ile korku, Titans ile süper kahraman, Young Justice ile gençlik, Harley Quinn ile birlikte komedi severlere hitap ediyor. Hazır Sherlock Holmes dizisi ortalıkta yokken soluk soluğa bırakacak bir polisiye- dram türünde dedektiflik hikayesi izlesek fena mı olur?


Renee Montoya ve Vic Sage gibi birden fazla karaktere ve temel hikayesine sahip olan bir karakter Question. Kendisi diğer meslektaşlarından çok farklı özelliklere sahip olmasa da kendisine has tiplemesi ve özellikleri olan bir dedektif. Komedi, drama ve aksiyon yükünü herhangi bir yan karaktere ihtiyaç duymadan bugüne kadar yetenekli yazarların desteği ile tek başına iyi bir şekilde taşıdı. Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen bir yüz (!) olarak çok daha fazlasını hak ediyor. Aynı şekilde biz de iyi bir dedektiflik hikayesi izlemeyi çok istiyoruz.


Question.jpg


Wildcat (Live-Action)


Başta Dinah’ın (Black Canary) en yakın dostlarından ve birçok kahramanın koçluğunu yapmış olan Ted Grant, ekmeğini yumrukları ile kazanan bir boksör ve kahraman. Kendisi aynı zamanda Justice Society of America üyelerinden.


Çocukluğunda geçirdiği zor dönemler, mesleği olan boksörlüğün yozlaşmış tarafları ve kahramanlığın psikolojik ve fiziki yükü ile Wildcat, platformun en iyi dizisi olmak için yeterince materyale sahip.

Wildcat.jpg