DC Comics Yaz Aylarına Damgasını Vuracak! | Wonder Con 2018

Marvel Comics’in sessiz kaldığı Wonder Con 2018, şu ana kadar DC Comics adına çok hareketli geçti. Yazarların duyurduğu seriler dışında birçok gelişme de yaşandı. Bu gelişmeleri sizler için derledik. 

Scott Snyder – Justice League

Scott Snyder, yazarlığını yapacağı Justice League serisinde Legion of Doom’un yer alacağını ve Hall of Justice’in ekibin yeni mekanı olacağını söyledi.


DZE0Dq1XUAEPcSS.jpg

Serinin yazarlığını James Tynion IV, çizerliğini ise Alvaro Martinez, Raul Fernandez ve Brad Anderson üçlüsü yapacak. Ekibin lideri Wonder Woman olurken seri Haziran’da başlayacak.

DZEwRNLXkAEYRlm.jpg

Justice League Odyssey

Serinin yazarlığını Joshua Williamson, çizerliğini ise Stjepan Sejic yapacak. Ekip ise Cyborg, Starfire, Jessica Cruz, Azrael ve Darkseid’dan oluşacak. Seri Haziran’da başlayacak.

DZExZ_cX4AE0ipM.jpg

Teen Titans


Serinin yazarlığını Adam Glass yapacak. Ekip Damian Wayne, Kid Flash ve Emiko’dan oluşacak.


DZE46XkX4AAnZll.jpg

Titans

Haziran’da başlayacak serinin yazarlığını Dan Abnett yapacak. Ekibin liderleri ise Nightwing ve Raven olurken Beast Boy, Steel ve Miss Martian yeni dahil olan isimler. Donna, Roy, Wally, Tempest bunlar nerede sayın DC?!!

DZE7mi1XcAE-wbR.jpg

Green Arrow

Benjamin Percy ve Juan Ferreyra’nın ayrılışından sonra sahipsiz kalan Green Arrow, yeni ekibini buldu. Birds of Prey yazarları Julie ve Shawna Benson, Green Arrow Annual #2 ile birlikte serinin yeni yazarları olacaklar. Çizimler Javier Fernández’den gelirken ikilinin ilk hikayesi ise Ağustos’ta yayınlanacak 43. sayı ile başlayacak.

This slideshow requires JavaScript.

Jim Lee – DC Legends

Çizer Jim Lee’nin çizimlerinden oluşan ‘Jim Lee’s DC Legends Artifact Edition’ 144 sayfalık kitap Eylül’de satışa çıkacak. Kitabın içerisinde Lee’nin çizimleri, varyant kapakları, bazı Batman panelleri, Wildcat ve daha birçok karakterin çizimleri renklendirilmiş bir şekilde yer alacak.

DZGOd1xVMAAdsEz.jpg

Sandman Universe Special

Geçtiğimiz ay Sandman Evreni’nin geri dönüş yapacağı açıklanmıştı bildiğiniz gibi. Dün Wonder Con sırasında ise birçok özel panelin yer alacağı ‘Sandman Universe Special’ adlı kitabın Ağustos’ta çıkış yapacağı duyuruldu.

This slideshow requires JavaScript.

DC Nation #0

2 Mayıs’ta 32 sayfa ve 3 hikayeden oluşacak olan tek atışlık DC Nation #0 sayısı tahmin ettiğimizden daha fazla evrene etki edecekmiş. Diğer serilerin yanı sıra Batman Rebirth, Bendis’in Superman serileri ve Scott Snyder’ın Justice League koşusuna zemin görevi görecekmiş.

DZFwd0TU0AAJAv6.jpg

Action Comics #1000

Norm Rapmund ve Dan Jurgens’ın Action Comics #1000 için çizdiği sayfalar yayınlandı.

This slideshow requires JavaScript.

Harley Quinn: Breaking Glass

Marika Tomaki’nin yazarlığını, Steve Pugh’ın ise çizerliğini yaptığı DC Comics’in son 2 yılda çıkardığı 4628624. Harley Quinn serisinden görseller yayınlandı.

This slideshow requires JavaScript.

Wonder Con 26 Mart Pazartesi günü sona erecek.