DC Comics, ‘Three Jokers’ Serisinin Haziran Ayında Başlayacağını Duyurdu

Geoff Johns‘un yoğun takvimi nedeniyle yaklaşık bir yılı aşkın süredir beklediğimiz, 3 sayıdan oluşacak ‘Three Jokers’ serisinin yayın tarihi duyuruldu. İlk kitabı 17 Haziran‘da yayınlanacak eserin çizimlerini Jason Fabok, renklendirmesini ise Brad Anderson yapacak.

”İnsanların bir Batman & Joker hikayesine daha ihtiyacı yok. Bunu daha önce yapmamış olmamın nedeni, halihazırda çok fazla harika işin olmasıydı. Bu yüzden sadece farklı, şaşırtıcı, Joker’e ve Joker’in anlamına, Batman ve ailesi üzerindeki etkisine yeni bir şekilde bakacak olsaydı yapacaktım. Çoklu evrenin Joker’lerini tanıtmıyoruz, bu karakterleri sonsuza kadar değiştiremeyiz fakat bu karakterlere ve onların ilişkilerine dair bazı normları tersine çeviriyoruz.
Batman’in Joker’le tanıştığı ana gideceğiz fakat ‘Killing Joke’ ile ‘Death in the Family’, esere ve duygusal olarak inşa ettiğimiz bütüne hitap edecek. Barbara ve Jason, en az Bruce kadar zor şey yaşadı ve bu eser iyileşmeye, yara ve izlerine, bunların kişilerin üzerindeki etkisine odaklanacak. Eğer bir travma yaşadıysanız, onu görmezden gelemez ve hayatınıza devam edemezsiniz, bu sizin olduğunuz kişiyi değiştirir. Bazen pozitif değiştirir, bazen ise negatif. Doğru veya yanlış iyileşebilirsin. Bu kitabın konusu bu: Doğru, yanlış iyi iyileşmek ve hayatta kalmak.” Geoff Johns

Jason Fabok & Brad Anderson

Jason Fabok & Brad Anderson

Jason Fabok & Brad Anderson

Brian Bolland‘ın ‘Killing Joke’ta yaptıkları üzerine eserimizin görünümünü temellendireceğimiz seçimini yaptık. Tıpkı ‘Doomsday Clock’ta Gary Frank’in Dave Gibbons’tan aldığı ritimler gibi, ben de Bolland ile aynısını yapıyorum. ‘Killing Joke’u okuyan hayranlar, bazı tanıdık paneller ve benzerlik gösteren şeyler göreceksiniz. Batcave gibi. Düşüncem, Batman’in yıllar geçtikçe Batcave’i daha farklı hale getirdiği yönündeydi fakat aynı ruh hala orada. Tasarladığım Batmobile bile, büyük tekerlekler ile ön tarafa sabitlenmiş büyük bir kanat ve yüze sahip ‘The Killing Joke’ tasarımından baz alınma. ‘Killing Joke’ son iki yıldır masamda duruyor. Sürekli olarak referansta bulundum ve hatta Bolland’ın panelleri düzenleyişi dair birçok kuralı takip ettim. Bunun olabildiği kadar bir ruhani devam olmasını istiyorum. En azından sanatsal olarak.
Twitter’da hayranları gözlemliyorum ve onların sabırsızlanmaya başladığını biliyorum. Bu kitabın çıkmasını istiyorlar. Geoff ve ben her şeyin zaman içinde yoluna gireceğini fark ettik çünkü çok uzun sürdü ama aslında bu hikayeyi daha iyi hale getirdik. Her şey çok doğal şekilde bir araya geldi, çok heyecanlıyız ve bu hikayeye güveniyoruz.” Jason Fabok

Jason Fabok & Brad Anderson

Jason Fabok & Brad Anderson


Jason Fabok & Brad Anderson

Kaynak: Entertainment Weekly