DC Comics, Supergirl ile Super Sons Serilerini İptal Etti!

Michael Bendis’in gelişiyle birlikte bütün Superman serileri ya revize sürecine girdi ya iptal edildi ya da ara kararı alındı. Geçtiğimiz haftalarda Superman serileri için alınan kararları haber yapmıştık. Geçtiğimiz gün Super Sons serisiyle birlikte Supergirl serisi de iptal edildi. 


Serinin yazarı Steve Orlando, Twitter hesabından açıklama yaptı.


”Supergirl’de başlayan öykü 20 sayıda sonuçlanırken, Supergirl’de gerçekleştirdiğimiz başarıdan dolayı daha fazla minnettar olamazdık. Kara nereye giderse gitsin harika olacak. Bu inanılmaz destek için ortak yaratıcılarımıza ve editörlerime teşekkür ediyorum. Kara’nın dünyasına yeni anlar eklemek bir onur ve zevkti.”

Supergirl serisi 11 Nisan’da yayınlanacak 20. sayısıyla son bulacak. Aynı ay içerisinde Trinity serisi de son bulurken, Mayıs ayında ise Batgirl & the Birds of Prey serisi sona erecek. Teen Titans, Titans, Justice League of America ve Bombshell United serilerinin de iptal edilmesi bekleniyor.


Michael Bendis‘in Superman grubunu devralmasıyla birlikte ortalık durulmuyor. Super Sons serisi Mayıs’ta yayımlanacak olan 16. sayısıyla birlikte son bulacak ancak daha önce Action Comics yazarlığı da yapmış olan serinin yazarı Peter Tomasi, bozulan moralleri düzeltmeye çalıştı.


“Super Sons’ın iptal edilmesine gelen tepkiler beni çok üzüyor ama bu çok sevdiğim iki çocukla işimizin bitmediğini ve yakında yeni haberler ile geleceğimizi söyleyen ilk kişi olmama izin verin! İptal kararının alınmasında düşük satışların bir etkisi yok. Bu erken dönem içerisinde paylaşamayacağım bazı planlar var ama Super Sons yaşıyor! Önümüzde birkaç sayı daha var. Sonuna kadar eğlenin ve desteğinizi gösterin!”

Peter Tomasi gelecek için umutlu. Bu karar bizi üzse de yakında Super Sons ile ilgili yeni haberler alacağımızı bilmek heyecanlandırdı. Ya sizi?