Dark Horse, Oyun Sektörüne Girdi: Yüksek Bütçeli Oyunlar Yolda

Son yıllarda genişleyen oyun sektörü ile yakın ilişkiler kuran Dark Horse Comics, kurduğu oyun departmanı ile birlikte popüler eserlerini büyük bütçeli oyunlara uyarlayacak.


Dark Horse Genel Müdürü Johnny Lee 300, Sin City, Black Hammer, Umbrella Academy ve Hellboy gibi büyük markalara öncelik verileceğini ve sektörün en önde gelen geliştiricileri ile diyalog kurmaya ve geliştirmelere çoktan başlandığını ifade etti.


Ek olarak Dark Horse, az bilinen kitaplar ve grafik romanları da oyun dünyasına kazandıracak uluslararası dahili bir stüdyo daha kuracak.


❝Hellboy gibi ilgi çekiciliğini her zaman koruyan, oyun yapmaya ve işbirliğine açık markalarımız mevcut. Ortaklarımız ile birlikte bir hikayenin veya karakter dünyasının tasarladıkları ve geliştirdikleri oyuna uyup uymayacağını değerlendireceğiz.❞

Lee ek olarak, sürecin planladıkları gibi gittiği takdirde 2022 yılının ilk çeyreğinden önce oyunların görülmeye başlanacağını söyledi. Stüdyo, adı henüz açıklanmayan bir AAA stüdyo ile önemli bir marka üzerinde çalışıyor.


Kaynak: IGN