Chris Evans, Avengers 4 ile Birlikte Kalkana Veda Ediyor !

Biliyorsunuz ki bu yıl Marvel tarafında en önemli konulardan biri de Steve Rogers’ın namı diğer Captain America’nın geleceği. Çünkü Chris Evans’ın Marvel ile kontratı 6 film için geçerliydi. Bu şu anlama geliyordu, Cap’in kendine ait 3 filmi ve 2 Avengers filminden sonra sözleşmeye göre Avengers: Infinity War oyuncunun son filmi olacaktı. İşte bu kısımda kafada sorular belirmeye başladı: Öncelikle Avengers’ın 3. Filmi olacak olan Infinity War’ı Marvel iki part halinde çekmeye karar verdi, yani Evans sözleşmeye göre filmlerinden sadece birinde oynayabilirdi. Peki bu nasıl olacaktı? İşte insanlar bu kısımda teoriler üretmeye başladı. Acaba Steve Rogers, Infinity War’da ölecek miydi? Bu bence en zayıf teoriydi çünkü Marvel gibi büyük şirketlerin bu kadar büyük spoileri kontrat yılları ile açığa çıkaracakları görülmüş iş değil. Ama bu teoriyi şöyle destekliyordu izleyiciler: Bucky Barnes rolünü canlandıran Sebastian Stan 9 filmlik bir kontrata sahipti. Yani Steve Rogers son filminde kalkanı arkadaşı Bucky Barnes’a bırakabilirdi, tıpkı çizgi romanlarda olduğu gibi. Bütün bu teoriler haber sitelerinde, forumlarda dönerken sonunda Chris Evans cephesinden güzel haberler geldi.

241m5a9.jpg

Kendi karakterinin solo filmleri bittikten ve sözleşmesinin Avengers’ı kapsayan kısımları çekildikten sonra Avengers 4 Evans’ın sözleşmesini 1 film daha uzattı.

“Marvel ile sözleşmemde 6 film yer alıyordu. Yani 3. Avengers filminden sonra benim için macera bitmişti. Fakat sonra Marvel 3. ve 4. filmi 2 bölüm halinde yapacağını açıkladı. Çok fazla karakterin olduğunu söylediler. Guardians of the Galaxy, Captain Marvel, Black Panther, Doctor Strange, Ant-Man ve hepsini bir filme sığdıramadılar.”

Telegraph’da yayınlanan röportajında Chris Evans, MCU’ya katılmasında ve filmlerin gerçekten iyi olup olmayacağı konusundaki ilk endişelerini de anlattı;

“Çünkü işler başarılı olursa, altısında da böyle olmalıydı ve o zaman bu durum en korkutucu kısımdı. Ayrıca çok dominanttı, her şeyi kapsıyordu.”

chris_evans_captain_america_civil_war-HD.jpg

Kevin Feige, 3. fazın sonucunda MCU’nun çok değişeceğini söylemişti, bu yüzden şimdilik Captain American’nın Chris Evans ile ne kadar daha gideceği söylemek zor. Fakat en azından Evans’ın İnfinity War’un her iki filminde de olacağını bilmek çok sevindirici. Avengers: Infinity War’dan  sonrası için şu an görünen durum o ki  Chris Evans devam etmeyecek, ama ne dersiniz belki aktör ile Marcel tekrar masaya oturur. Bekleyip göreceğiz.

Avengers: Infinity War 27 Nisan 2018, Avengers 4 ise 3 Mayıs 2019’da izleyici ile buluşacak.