Brian Herbert ile Kevin J. Anderson, Dune Kitaplarını Çizgi Romanlaştıracak

Babası Frank Herbert’in ardından Dune evrenini genişleten Brian Herbert, 1999 yılında Kevin J. Anderson ile birlikte kaleme aldığı ‘Dune: Atreides Hanedanı‘ romanını çizgi romanlaştıracak.


İkilinin BOOM! Stüdyoları için kaleme alacağı ‘Atreides Hanedanı‘ adlı grafik roman, 12 sayıdan oluşacak ve 2020 yılının sonunda başlayacak. Eserin çizer ekibi ise henüz açıklanmadı.

Bill Sienkiewic / BOOM! Studios

Aynı zamanda ikili, usta sanatçılar Raúl Allén ve Patricia Martín ile birlikte 2020’nin sonbahar aylarında ilk Dune romanlarını üç farklı grafik romana daha uyarlamaya başlayacak. Bu eserlerin kapak çizimlerini ise Bill Sienkiewicz yapacak.

”Brian ile birlikte Atreides Hanedanı’nı kaleme alışımızın üzerinden 20 yıl geçti. Dune evreninde geçen yeni romanlarımızın ilkiydi. Frank’in bizim için yarattığı şeylerin ihtimallerini keşfetmeyi çok seviyoruz ve bu romanlar Dune’u yeni okuyucular ile tanıştırdı. Bugün ise Atreides Hanedanı’nı canlı grafik formata uyarlıyoruz. Hikayeyi ve dünyayı yeniden keşfediyoruz. Romanın çoğu kısmı görsel betimlemelere dayalı, bu nedenle çizgi roman ile eserin birleşimi çok doğal.”Kevin J. Anderson

Kaynak: Hollywood Reporter