Batman: Urban Legends Antoloji Serisi Tadımlık Öyküler Sunacak

DC Comics'in yeni dönemi 'Future State' başlığı kapsamında, 64 sayfadan oluşacak ve aylık yayınlanacak antoloji türündeki 'Batman: Urban Legends' serisinde Chip Zdarsky, Matthew Rosenberg, Stephanie Phillips ve Brandon Thomas gibi yazarlar çeşitli hikayeler kaleme alacak.


Chip Zdarsky ile sanatçı Eddy Barrows, 6 sayıdan oluşacak ve Red Hood'un Gotham'da türeyen uyuşturucu çetesinin peşine düşme öyküsünü anlatacak. Hikayede Batman de yer alacak.


Devamında Matthew Rosenberg, Wildstorm karakteri Grifter'ı yazacak. Batman #101'in devamı niteliği taşıyacak macera, Halo Corperation'ı soruşturan Cole Cash (Grifter) ile Batman'in karşı karşıya gelişine odaklanacak. Çizimler karakterin en köklü sanatçısı Ryan Benjamin'den gelecek.


Kapakları sanatçılar David Finch, Kael Ngu ve Hicham Habchi resmetti.


Yeni Harley Quinn yazarı Stephanie Phillips ve Next Batman çizeri Laura Braga, Harley ile Poision Ivy arasındaki ilişkiyi irdeleyecek. Yeni seriden öncesini konu alacak hikaye, Harley'in kaybolan Ivy'i arayışını anlatacak.


Batman and the Outsiders'ın final sayısında ekibi dağıtan Black Lightning, Katana ve Metamorpho, yeniden bir araya gelecek. Antolojinin ilk üç sayısını oluşturacak birleşmeyi Brandon Thomas ve Max Dunbar ikilisi hazırlayacak.


Batman: Urban Legends #1, 16 Mart 2021'de yayınlanacak.


Kaynak: Newsarama