Batgirl Filmine Uyarlanabilecek 4 Hikaye!

Bir gün mutlaka geleceğini düşündüğümüz Batgirl filmine uyarlanabilecek çeşitli hikayeleri derledik. Bu listede polisiye, drama, komedi ve gerilim var!

THE CAT & THE BAT

Catwoman

Hikaye, Batman: Confidential serisinin 17. sayısında başlıyor ve 21. sayısında sona eriyor.

Catwoman, Jim Gordon’ın not defterini ele geçirir ve bu defter tüm departmanın ve davaların en derin sırlarını içermektedir. Catwoman elbette bu defterin çok iyi para edeceğini bilir ve satmaya çalışır. İşte burada Batgirl karşısına çıkar ve bu iki isim ilk defa karşı karşıya gelir. Üstelik arka planda defter için bekleyen başka isimler de vardır. Aynı zamanda hikayede Batman de yer alıyor.

KILLING JOKE

Bütün hikayenin uyarlanması çok mümkün değil çünkü o zaman tam olarak bir Batgirl filmi izlemiş olmayız.


Barbara Gordon‘ın Joker tarafından sakat bırakılışı, Jim Gordon‘ın başına gelenler ve Barbara’nın Oracle olma sürecinden parçalar alınarak uyarlanacak, olayların sonrasında geçen ama geçmişin de izlerinin karakterin peşini bırakmadığı bir drama anlatımı iyi bir yönetmen ve senarist ekibiyle çok iyi yerlere ulaşabilir. Ek olarak hem içerisinde köken hikayesi barındırır hem de halihazırda olgun bir Batgirl’e sahip olmuş oluruz. Başka karakterlere ışık tutacak olmasından bahsetmiyorum bile. Aynı zamanda film Dick Grayson‘ı görmemiz için de harika bir fırsat. İyi bir Joker izleme ihtimali ise paha biçilemez. Bir taşla beş kuş!


WANTED

GalleryComics_1920x1080_20141217_BGWv4_DJ_5486045bbe5d25.45450312.jpg

Hikaye, New 52 Batgirl #19 ile başlayıp Batman: The Dark Knight #23 – The Ventriloquist ile son buluyor.

Tam bir aile, polisiye draması. Batgirl ve Jim Gordon karşı karşıya geliyor. Jim Gordon, maskenin altında kimin olduğundan bihaber şekilde oğlunun ölümü için Batgirl’ü suçluyor ve ona karşı nefreti gün geçtikçe büyüyor.

Wanted filminden uyarlanacak bir filmde Barbara’nın Batgirl adını temize çıkarmak ve hayatını yoluna koymak için göstereceği iradeye tanık olmayı çok isterim. GCPD, Jim Gordon ve Batman ile arası bozuk olan bir Batgirl filmi polisiye öğeler ile zirveye oynayabilir. Aynı zamanda hikaye içerisinde The Ventriloquist, Batgirl’e bayağı bir zorluk çıkarıyor.


BATGIRL: YEAR ONE

Year-One

Year One, Barbara Gordon’ın henüz ergenlik döneminde suça karşı olan nefretini ve savaşma arzusunu bize gösteriyor. Babası James Gordon, Barbara’nın GCPD’ye katılmasına ve FBI saha ajanı olmasına yetersiz olduğunu düşündüğü için onay vermiyor. Fakat bu Barbara’nın suça karşı savaşmasını engellemiyor ve adım adım Batgirl’e dönüşüyor.


Listede en basit hikaye bu olabilir. Batgirl solo film için uygun. Sade bir köken hikayesi ve devam filmlerine açık bir kapı bırakma potansiyeli çok yüksek. Yönetmen ve senarist ekibi hikayeyi başarılı bir şekilde uyarlarsa renkli bir ‘evrene hoş geldin Batgirl’ hikayesi izleriz.