Aralık Ayında Ne Okusak?

Aralık ayında başlayacak çizgi romanlar, bu soğuk havalarda içinizi ısıtacak cümlesini görmeyi bekliyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Bu ay üstümüze bol kan, dram, korku ve gizem atılacak.


The Butcher of Paris


Tarihin en ünlü seri katillerinden biri, insanları katlederek Paris’i kişisel avlanma alanına çevirir. Bu cinayetlerin farkına varan bir Fransız dedektif ise Nazi işgali altındaki şehirde katilin peşine düşer. Gerçek olaylardan esinlenerek uyarlanan çizgi roman serisini Stephanie Phillips yazıyor, Dean Kotz ise şekillendiriyor. İlk sayı 4 Aralık’ta.


Red Mother


Jeremy Haun‘ın kaleme alacağı Red Mother, eşini ve bir gözünü kaybeden Daisy McDonough’un hayata tutunma öyküsünü anlatacak. Psikolojik korku türünde olacak eserin çizimlerini Danny Luckert yapacak. İlk sayı 11 Aralık’ta.

Danny Luckert

Dying is Easy


11 Aralık’ta başlayacak Dying is Easy, Syd Homes adlı gözden düşmüş eski bir polisin şakalar çalarak ünlü bir komedyene dönüşünü ve rakip komedyenin ölümü sonucu üstüne atılan cinayet suçu sonrası altüst olan hayatını konu edinecek. Seriyi Joe Hill yazacak, Martin Simmonds çizecek.

Martin Simmonds

Suicide Squad


Task Force X geri dönüyor. Son dönemde DCeased ve X-Men: Red gibi başarılı çizgi romanları yazan Tom Taylor‘ın kaleme alacağı seride, Suicide Squad’ın ilk görevi Revolutionaries adlı terörist grup olacak. Birçok yeni karakterin dahil olacağı seride herkes birbirini sırtından bıçaklayacak. Bu anları ise Bruno Redondo resmedecek. İlk sayı 18 Aralık’ta.

Ivan Reis

Skulldigger + Skeleton Boy


Yazar Jeff Lemire’in ‘Frank Miller’a aşk mektubum’ olarak tanımladığı Skulldigger + Skeleton Boy, Black Hammer evrenindeki yozlaşmış şehir Spiral’da hapishaneden kaçan Grimjim ile onun peşine düşen Skeleton Boy’u anlatacak. Lemire’in özgün tarzını Sin City estetiği ile buluşturan seri, 6 sayıdan oluşacak ve 18 Aralık’ta başlayacak. Çizimler Tonci Zonjic’ten.