Açıklama: Kaliteli Bir Topluluk İçin Fanatizme Hayır | Fantastik Cadde


Merhaba,

11 Nisan 2016'dan bu yana, büyük bir aşkla çizgi roman sanatı üzerine içerik üreten kişiler olarak sizlere doğru, özgün ve kapsamlı içerikler sunmak için çabalıyoruz. Bu amaç doğrultusunda yetişkin insanlara yakışmayan bir şekilde fanatizm yapan, kişi veya kurumlara hakaret eden birçok kullanıcıyı belirli prensiplere bağlı kalarak kimi zaman geçici olarak, kimi zaman ise kalıcı olarak topluluğumuzdan uzaklaştırdık.


Böyle bir aksiyon içerisine girmemizin en büyük gerekçesi, öncelikli olarak sitemiz veya diğer mecralar üzerinden ürettiğimiz içeriklerin çok fazla ilgi görmesinden ziyade, bunları tüketen veya biraz daha aktif olarak yorumları ile görüşlerini ifade eden kullanıcıların hakarete başvurarak, halihazırda ülkemizde ve dünyada hızla artan nefret kültürünü beslememelerini istememiz.


Bir eseri, yazarı, karakteri, yönetmeni veya asıl amacı ürün pazarlamak olan bir şirketi savunmak herkesin en doğal hakkı çünkü hayranlığın verdiği en belirgin reaksiyon, sahiplenme duygusu. Fakat dünya genelinde olduğu gibi bu sahiplenme duygusunun neden olduğu ve çeşitli sebepler ile bastırılamayan fanatizm, kişinin sahiplendiği şeye getirilen en ufak bir eleştiriye agresif bir cevap vermesine yol açıyor. Bu durum, haliyle kitleyi verimsiz bir ortama dönüştürüyor ve herkes kısır bir döngünün içerisinde kalıyor.


Bu durumda, bütün düzenini aktör/aktristlerin karizmatik pozlarını paylaşmak üzerine kuran, kitlesine bir şey katmayı amaç edinmeyen ve okuduğunu anlamadan içerik üretip, kitleyi yanlış yönlendiren sözde içerik üreticilerinin payı yok mu? Elbette var ama kimin içerik üretip üretmeyeceğine karar verecek bir kanaat önderi yok, ki olmamalı da. İnsanlar içeriklerini üretsin, kullanıcılar da bilinçli bir şekilde etkileşime girsin. Yeter ki bunu saygılı, olgun ve sağlıklı bir üslup zemininde yapabilelim.


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Gizlilik Politikası | Fantastik Cadde

Fantastik Cadde oluşumuna bağlı fantastikcadde.org, Wix platformu üzerinde kurulmuş bir web sitesidir. Wix.com'un belirlediği gizlilik politikasına yükümlülüğü ve bağlayıcılığı bulunmaktadır. Aşağıda

Reklam ve İlan | Fantastik Cadde

Kitap, çizgi roman, dergi vb. ürünlerinizi Fantastik Cadde okuyucularına tanıtmak için fantastikcadde@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.