2020 Yılında Beklediğimiz 10 Çizgi Roman!

Geçtiğimiz yılı War of the Realms ve Absolute Carnage hikayeleri dışında X-Men ve Avengers gibi markalarını toparlayarak ve grafik romanlara ağırlık vererek geçiren Marvel Comics, Empyre ve Jonathan Hickman’ın planları ile birlikte 2020 yılında büyük oynayacak.

Çok tartışılan Batman dönemini geride bırakan Tom King, 2020 yılında en iyi olarak görüldüğü kısa ve öz hikayelerine dönüş yapacak. Eisner ödüllü yazar Adam Strange’ın psikolojisine, Batman ile Catwoman’ın ikonik ilişkisine odaklanacak.


2020 yılında birçok grafik roman çıkış yapacak. Ed Brubaker bizi vahşi batıya, Isabel Greenberg hayali dünyalara, Joseph Sieracki ise mermilerin havada uçuştuğu cephelere götürecek.


2020, aynı zamanda çok beklediğimiz eserleri de bize verebilir. Yaklaşık 2 yıldır arada olan Brian K. Vaughan ile Fiona Staples‘ın bilim-kurgu serisi Saga ile DC Comics’in Geoff Johns’un yoğun takvimi nedeniyle ertelediği Three Jokers, okuyucuların sımsıkı sarılmak için sabırsızlandığı 2 çizgi roman.


Strange Adventures


Tom King‘in ‘Silver Age’ dönemi eserlerine saygı duruşunda bulunacağı limitli seri, okuyucusunu Adam Strange’in gezegenler arasındaki macerasına ve karmaşık psikolojisine tanık edecek. Geçtiğimiz ay, 3 yıllık Batman dönemini geride bırakan ve Ava DuVernay ile birlikte New Gods filminin senaryosunu hazırlayan yazara ise usta sanatçılar Mitch Gerads ve Doc Shaner eşlik edecek. Hikaye 4 Mart 2020’de başlayacak.Wolverine

Jonathan Hickman‘ın vizyonuyla genişleyen X-Men yelpazesine Logan da dahil olacak. Son yıllarda sürekli ölümle boğuşan, kaçak yaşayan Logan, sonunda bütün mutant ırkının ve ailesinin barış içerisinde yaşadığını görebilecek mi? 19 Şubat’ta başlayacak macerayı Benjamin Percy kaleme alacak, Adam Kubert ve Viktor Bogdonavic çizecek.
Pulp

Eisner ödüllü yazar Ed Brubaker ile sanatçı Sean Phillips, 1930’larda yeni dünya düzenine geçiş sancıları çeken, banka soyguncuları ve Nazi ajanları ile dolu Amerika’nın tehlikeli vahşi batı düzenini işleyecek. Hikaye Max Winters adında yazar bir karakterin öyküsünü anlatacak. Grafik roman 20 Mayıs 2020’de çıkış yapacak.

A Letter to Jo

Yazar Joseph Sieracki, dedesinin büyükannesine yazdığı mektuptan uyarladığı ‘A Letter to Jo’ adlı grafik romanda, insanlık tarihinin en yıkıcı olaylarından II. Dünya Savaşı sırasında bu büyük yıkımın farklı taraflarında mücadele veren iki insanın öyküsünü anlatıyor. Yetenekli çizer Kelly Williams da bu dramaya sanatıyla hayat veriyor.


Three Jokers


DC Comics’in yazar Geoff Johns‘un yoğun takvimi nedeniyle ertelediği Three Jokers, 2020 yılında yayınlanmasını umduğumuz bir çizgi roman. Dark Nights Metal hikayesi ile birlikte bugüne kadar üç farklı kişinin Joker kimliğini üstlendiğini ve yıllardır Gotham’da terör estirdiğini öğrenmiştik. Sanatçı Jason Fabok, sosyal medya üzerinden paylaşımlar yaparak takipçilerini beslese de okuyucuların sabrı taşmak üzere.

Bang!

Emekliliğini şüpheli suçları çözerek geçiren bir polisiye roman yazarı, bu seri cinayetlere neden olduğunu düşündüğü bir bilim-kurgu yazarının peşine düşer. Yılın en stilize aksiyon çizgi romanlarından olacak Bang’i Matt Kindt yazacak, Wilfredo Torres çizecek.
Glass Town: Imaginary World of the Brontës


Kız kardeşlerinin yasını tutan Branwell, Anne Brontë, Emily ve Charlotte, Glass Town adlı hayali kentte bir yolculuğa çıkar. 2020’nin en duygusal ve sürrealist grafik romanlarından olacak Glass Town, hayata dair kendi çıkarımlarını anlatacak. 6 Şubat’ta yayınlanacak eseri yetenekli sanatçı Isabel Greenberg yazıp çiziyor.


Batman/Catwoman

3 yıllık Batman dönemi boyunca, yoğun bir şekilde Batman ile Catwoman’ın ilişkisi üzerine çeşitli çıkarımlar yapan Tom King, 2020’nin son çeyreğinde başlayacak limitli seride bu ikonik aşk üzerine duygusal bir hikaye yazacak, usta sanatçı Clay Mann çizecek. Aynı zamanda, bu macerada ‘The Phantasm’ karakteri ilk kez okuyucu karşısına çıkacak.
Spider-Man Noir


Oscar ödüllü Into the Spider-Verse sonrası tekrar popüler hale gelen Spider-Man: Noir, Mart ayında başlayacak seride New York’un dışına çıkarak Nazi tokatlayacak! 5 sayıdan oluşacak eseri Margaret Stohl kaleme alacak, çizimler ise Juan Ferreyra’dan gelecek. Hikaye, Spider-Verse ve Spider-Geddon mini serileri ile bağlantı taşıyacak.

Empyre


Geçtiğimiz yılı War of the Realms ve Absolute Carnage dışında markalarını revize ederek ve grafik romanlara ağır vererek geçiren Marvel Comics, 2020 yılında hareketli günlerine geri dönecek!


Çok iyi yorumlar alan Immortal Hulk’ın yazarı Al Ewing ile Dan Slott‘ın kaleme alacağı event, Hulking adlı liderin altında birleşen Kree ve Skrull ırklarının dünyaya saldırışını konu alacak. 3 yıl aradan sonra geri dönüş yapan Fantastic Four’un önemli bir konumda yer alacağı hikaye, bahar aylarına damgasını vuracak.