2020 Cadde Ödülleri Kazananları

We’re proud to announce the 2020 Cadde Awards winners. Thank you to everyone who voted, and congratulations to all of the winners and nominees. / Oylarınız ile belirlenen 2020 Cadde Ödülleri'nde kazananları açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Bütün adaylara, kazananlara ve okuyucularımıza minnettarız.


En İyi Seri | Best Series

  1. Bitter Root (Chuck Brown, David F. Walker & Sanford Greene, Image) - %10,3

  2. Doctor Doom (Christopher Cantwell & Salvador Larroca, Marvel) - % 4,1

  3. Far Sector (N.K. Jemisin & Jamal Campbell, DC Young Animal) - %15,2

  4. Star Wars: Darth Vader (Greg Pak & Raffaele Ienco, Marvel) - %4,9

  5. Thor (Donny Cates & Nic Klein, Marvel) - %20,7

  6. Usagi Yojimbo (Stan Sakai & Tom Luth, IDW) - %44,8


En İyi Limitli Seri | Best Limited Series

  1. Batman: Three Jokers (Geoff Johns & Jason Fabok, DC Black Label) - %25

  2. King of Nowhere (Maxwell Prince & Tyler Jenkins, BOOM!) - %3,1

  3. Little Bird (Darcy Van Poelgeest & Ian Bertram, Image) - %37,5

  4. Strange Skies Over East Berlin (Jeff Loveness & Lisandro Estherren, BOOM!) - %12,5

  5. The Plot (Michael Moreci, Tim Daniel & Josh Hixson, Vault Comics) - %3,1

  6. John Constantine: Hellblazer (Simon Spurrier & Aaron Campbell, Black Label) - %18,8

En İyi Yeni Seri | Best New Series

  1. Adventureman (Matt Fraction & Terry Dodson, Image) - %6,5

  2. Alien: Original Screenplay (Dan O'Bannon, Cristiano Seixas & Guilherme Balbi, Dark Horse) - %12,9

  3. Black Widow (Kelly Thompson, Elena Casagrande & Jordie Bellaire, Marvel) - %19,4

  4. Strange Adventures (Tom King, Mitch Gerads & Doc Shaner, DC Comics) - %29

  5. Tartarus (Johnnie Christmas, Jack T. Cole & Andrew Krahnke, Image) - %16,1

  6. The Question: Deaths of Vic Sage (Jeff Lemire & Bill Sienkiewicz, DC Black Label) - %16,1

En İyi Grafik Roman | Best Graphic Novel

  1. A Letter to Jo (Joseph Sieracki & Kelly Williams, Top Shelf) - %13,2

  2. Frankenstein: Undone (Mike Mignola, Scott Allie & Ben Stenbeck, Dark Horse) - %11,8

  3. Glass Town: Imaginary World of the Brontes (Isabel Greenberg) - %1,3

  4. Paul Is Dead (Paolo Baron & Ernesto Carbonetti, Image) - %61,8

  5. Pulp (Ed Brubaker & Sean Phillips, Image Comics) - %9,2

  6. Slaughterhouse-Five (Ryan North & Albert Monteys, BOOM!) - %2,6

En İyi Dijital Çizgi Roman | Best Digital Comics

  1. Afterlift (Chip Zdarsky & Jason Loo,ComiXology) - %6,7

  2. Batman: Adventures Continue (Paul Dini, Alan Burnett & Ty Templeton, DC Comics) - %30

  3. Fried Rice (Erica Eng) - %26,7

  4. Harley Quinn: Black White & Red (Stjepan Sejic, Mirka Andolfo, Saladin Ahmed, Tim Seeley, Juan Ferreyra vb, DC Digital) - %20

  5. Hawkeye: Freefall (Matthew Rosenberg & Otto Schimdt, Marvel) - %13,3

  6. Mare Internum (Der-shing Helmer, ComiXology) - %3,3

En İyi Tek Sayı | Best Single Issue

  1. Batman: Smile Killer (Jeff Lemire &Andrea Sorrentino, DC Comics) - %39,4

  2. Fantastic Four: Grimm Noir (Gerry Duggan & Ron Garney, Marvel) - %15,2

  3. Marvels Epilogue (Kurt Busiek, Steve Darnall, Alex Ross & Mark Braun, Marvel) - %3

  4. Negan Lives (Robert Kirkman & Charlie Adlard, Image Comics) - %9,1

  5. Our Favorite Thing Is My Favorite Thing Is Monsters (Emil Ferris, Fantagraphics) - %18,2

  6. Usagi Yojimbo #6 (Stan Sakai, IDW) - %15,2

En İyi Yazar | Best Writer

  1. Ed Brubaker (Pulp, Cruel Summer) - %21,9

  2. Isabel Greenberg (Glass Town: Imaginary World of the Brontes) - %3,1

  3. N.K. Jemisin (Far Sector) - %6,3

  4. Ryan North (Slaughterhouse-Five) - %6,3

  5. Stan Sakai (Usagi Yojimbo) - %25

  6. Tom King (Strange Adventures, Rorschach) - %37,5

En İyi Çizer | Best Artist

  1. Aaron Campbell (John Constantine: Hellblazer) - %25

  2. Albert Monteys (Slaughterhouse-Five) - %9,4

  3. Erica Eng (Fried Rice) - %9,4

  4. Evan Shaner (Strange Adventures) - %21,9

  5. Lisandro Estherren (Strange Skies Over East Berlin) - %15,6

  6. Sean Phillips (Pulp, That Texas Blood, Criminal) - %18,8

En İyi Renk | Best Colorist

  1. Brad Anderson (Batman: Three Jokers) - %20

  2. Tom Luth (Usagi Yojimbo) - %17,1

  3. Matt Hollingsworth (Little Bird) - %25,7

  4. Matt Wilson (Thor) - %5,7

  5. Hilary Jenkins (King of Nowhere) - %2,9

  6. Jordie Bellaire (Black Widow, Batman: Smile Killer, John Constantine: Hellblazer) - %28,6

En İyi Kapak Çizeri | Best Cover Artist

  1. Evan Cagle (Strange Skies Over East Berlin) - %12,9

  2. Mitch Gerads (Strange Adventures & Rorschach) - %24,8

  3. Maria Llovet (Faithless II) - %6,5

  4. Valentina Remenar (Star Wars: Doctor Aphra) - %1

  5. Josh Hixson (The Plot) - %12,9

  6. John Paul Leon (John Constantine: Hellblazer) - %41,9

En İyi Uyarlama | Best Adaptation


  1. Doom Patrol 2. Sezon (HBO Max, DC Comics) - %28,1

  2. Harley Quinn: Birds of Prey (Warner Bros, DC Comics) - %3,1

  3. Old Guard (Netflix, Image Comics) - %6,3

  4. The Boys 2. Sezon (Amazon Prime, Dynamite) - %43,8

  5. The Sandman (Audible, DC Vertigo) - %12,5

  6. Umbrella Academy 2. Sezon (Netflix, Dark Horse) - %6,3