Ön Okuma: Swamp Thing Efsanesi Cilt 1

Çizgi roman endüstrisinin en ikonik isimlerinden, çizgi roman sanatına farklı bir yön veren Alan Moore’un usta sanatçılar Stephen Bissette, John Totleben, Dan Ray ve Rick Veitch ile birlikte kaleme aldığı Swamp Thing dönemini derleyen koleksiyonun ilk cildi, İthaki Yayınları‘nın baskısıyla yayında.

1983 ile 1987 arasında, Alan Moore adındaki genç bir İngiliz yazar Amerikan çizgi roman dünyasında devrim yarattı. DC Comics’in Swamp Thing karakterinin yazarlığını üstlenerek görsel hikâye anlatıcılığında çıtayı belirledi ve çizgi roman dünyasındaki yansımaları günümüzde hâlâ devam eden devrimin ilk adımlarını attı. Moore’un sıradışı anlatım tarzı ve bu eşsiz karakterle Gotik korku türünde kaleme aldığı hikâyeler Stephen Bissette, John Totleben, Dan Day ve Rick Veitch gibi isimlerin akıldan çıkmayacak çizimleriyle bir araya geliyor ve ortaya çizgi roman dünyasının başyapıtlarından biri çıkıyor.
Swamp Thing Efsanesi’nin bu ilk cildi, ünlü korku yazarı Ramsey Campbell’ın önsözünü ve Swamp Thing’in hem yaratıcılarından biri olan hem de orijinal serinin editörlüğünü yapan Len Wein’in (Watchmen Başlangıç: Ozymandias / Kızıl Korsan) giriş yazısını içeriyor. İthaki Yayınları

Ön Okuma

https://www.docdroid.com/XtLs1Iw/swamp-thing-pdf